Українці можуть їздити до Туреччини без віз за ID-картками

З 1 червня між Україною і Туреччиною діє угода про взаємний в’їзд громадян за паспортами у формі ID-карток – без закордонних паспортів. Відповідну угоду в березні підписав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час візиту до Анкари.

“З 1.06. українці в’їжджатимуть до Туреччини і перебувають там 90/180 днів нa основі внутрішнього паспорта у формі ID-картки. Зустріли перший рейс з Києва з українцями, що перетнули турецький кордон на підставі ID картки. Угода працює”, – написав у Твіттері посол України в Туреччини Андрій Сибіга.

“Громадяни України та громадяни Турецької Республіки, які користуються паспортами у формі картки (ID), що містять безконтактний електронний носій, матимуть змогу в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів”, – пояснюється на сайті уряду.

Нагадаємо, з 11 червня 2017 року завдяки Угоді про безвіз з Європейським Союзом, громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (окрім Великої Британії й Ірландії), а також до чотирьох країн – асоційованих членів Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Українці зможуть вільно подорожувати до таких країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Лібералізація візового режиму з ЄС стосуватиметься лише тих громадян України, які мають біометричні паспорти (ID-картка). Українці зможуть їздити в Євросоюз на 90 днів для туристичних, ділових подорожей чи для відвідування друзів і родичів. Водночас спрощений візовий режим не дає права на роботу в ЄС.

В’їзд до країн ЄС дозволять громадянам, які можуть обґрунтувати мету своєї поїздки; мають достатньо грошей, аби забезпечити себе і придбати квиток додому (довідка з банку про стан рахунку не потрібна); і не перебувають у “чорному списку”.

В Євросоюзі зауважили, що жителі окупованого Криму зможуть їздити до ЄС без віз лише з біометричним паспортом громадянина України.

Що таке ID-картка

Нагадаємо, що оформлення та обмін паспорта громадянина України у формі ID-карти (крім оформлення паспорта громадянина вперше) коштує 279 грн. ID-паспорти безкоштовно отримують всі громадяни, яким виповнюється 14 і 16 років. Поміняти паспорт-книжечку на ID можуть такі категорії дорослих українців:

  • ті, кому виповнюється 25 і 45 років – замість вклеювання нової фотографії у старий паспорт;
  • ті, хто офіційно змінив прізвище (вступ в шлюб, розлучення, інші причини зміни прізвища);
  • ті, хто втратив паспорт через крадіжку або псування.

Видає ID-картки Державна міграційна служба. Для оформлення ID не потрібно надавати фотографії (їх зроблять прямо у відділенні ДМС безкоштовно).

ID-паспорт містить номер облікової картки платника податків (це робить зайвим паперові довідки з податкової), а також електронний цифровий підпис. За бажанням, туди можна додати відбитки пальців. У новому паспорті немає інформації про укладення шлюбу і місце проживання. ID-карта дійсна 10 років з моменту видачі.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − 4 =