Верховна Рада знову працює: дали “зелене світло” закону про деокупацію та відповіли на “антибандерівський закон” у Польщі

6 лютого відкрилася восьма сесія Верховної Ради України VIII скликання. На пленарне засідання завітали прем’єр-міністр Володимир Гройсман і члени уряду, керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи. У виконанні Національного хору імені Верьовки прозвучав Державний гімн України.

Далі голова Верховної Ради Андрій Парубій виступив перед народними депутатами й окреслив пріоритети роботи парламенту на восьму сесію.

Зокрема, заявив, що народні депутати мають ухвалити блок законів про національну безпеку й оборону, закон про створення антикорупційного суду, блок євроінтеграційних законів, призначення очільників Національного банку, Центрвиборчкому, уповноваженого з прав людини та голови рахункової палати.

Парубій нагадав, що на попередній сесії Верховна Рада ухвалила закон про деокупацію Донбасу, і цього тижня його мають розблокувати.

Після закінчення виступів керівників фракцій парламент почав розглядати проект постанови №7163-П від “Опозиційного блоку” про скасування рішення Верховної Ради від 18 січня 2018 року про прийняття в цілому проекту Закону “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Автори постанови посилалися на порушення регламенту під час голосування 18 січня. Підтримати її Верховна Рада не змогла – скасування “деокупаційно-реінтеграційного” закону підтримали лише 37 депутатів.

“Це відкриває шлях до підписання закону про деокупацію”, – заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій. Перший віце-спікер Ірина Геращенко зазначила, що закон “просто констатує правду”, що Донбас окуповано Росією, як і Крим.

Далі Верховна Рада взялася ухвалювати постанову щодо останніх рішень Сейму і Сенату Польщі, які викликали обурення в українському суспільстві.

“На початку буде важливо розглянути постанову Верховної Ради стосовно закону,  прийнятого у польському парламенті… Відбулося засідання Комітету у закордонних справах для напрацювання спільної заяви Верховної Ради щодо останніх рішень Сейму і Сенату Польщі, які викликали обурення в українському суспільстві. Комітет напрацював текст спільної узгодженої заяви, яку вже зараз запропоновано на розгляд фракцій і груп, і сьогодні цю постанову буде зареєстровано”, – заявляв учора на погоджувальній раді спікер Парубій.

У вівторок Верховна Рада 242 голосами підтримала проект постанови “Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів”.

 “Цей закон криміналізує заяви щодо історичних питань, у тому числі заяви із запереченням «злочинів українських націоналістів», і дає упереджене та суперечливе визначення цього поняття.

Вочевидь, ухвалення Сеймом та Сенатом Республіки Польща антиукраїнських змін до законодавчих актів може негативно вплинути на польсько-українські відносини. Ухвалені зміни не відповідають характеру і змісту стратегічного партнерства, що існує між двома країнами”, – йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *