Верховна Рада ухвалила Закон “Про національну безпеку”

Закон, який підтримали 248 народних депутатів (проти – 17, утрималися – 32), містить п’ять розділів.

У Розділі І подано визначення термінів, які використовуються в законі.

Розділ ІІ закріплює правові засади та принципи державної політики у сфері національної безпеки й оборони, фундаментальні національні інтереси. Серед них – забезпечення державного суверенітету й територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в ЄС та НАТО.

Розділ ІІІ визначає засади та механізми цивільного демократичного контролю, повноваження у здійсненні такого контролю законодавчої, виконавчої й судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Розділ IV визначає склад сектору безпеки й оборони та правовий статус його основних органів, а також управління та координацію у сфері національної безпеки.

Сектор безпеки й оборони України складається з чотирьох взаємопов’язаних складових: сили безпеки; сили оборони; оборонно-промисловий комплекс; громадяни та громадські об’єднання, які добровільно беруть участь у забезпеченні національної безпеки.

Розділ V регулює планування у сфері національної безпеки й оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема Стратегію національної безпеки, Стратегію воєнної безпеки, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, Стратегію кібербезпеки, Національну розвідувальну програму, а також порядок їх формування та реалізації в документах середньострокового та короткострокового планування.

Водночас визнано такими, що втратили чинність закони “Про основи національної безпеки України”, “Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави” та “Про організацію оборонного планування”.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *