Верховна Рада підтримала зниження акцизів на авто – поки що в першому читанні

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”.

Пропонується встановити базові ставки акцизного податку для нового легковика з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро,  а з дизельним такого самого об’єму – 75 євро.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування коефіцієнтів до базових ставок.

Один коефіцієнт визначатиметься діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових автомобілів та тих, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).

Водночас пропонується скасувати оподаткування акцизом кузовів для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нового кузова становить 218 євро, для вживаного – 872 євро.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + fifteen =