Валентин Манько не буде головою Держслужби у справах ветеранів АТО (+відео)

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступає проти призначення Валентина Манька головою Держслужби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Про це він заявив під час обговорення кадрових питань на засіданні Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, 15 січня Національне агентство з питань державної служби повідомило, що у конкурсі на обіймання посади голови Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО переміг Валентин Миколайович Манько (на фото у центрі).

На даний момент Манько є головою громадської організації “Єдиний союз патріотів України” і радником директора державного підприємства “Конярство України”. Манько був бійцем-добровольцем у “Правому секторі”, потім залишив цю організацію. Проти нього порушили кримінальні справи за розбій, а його самого оголосили у розшук. У 2015 році були опубліковані витримки з листування Манька з нардепом Ігорем Кононенком, де йшлося про закриття кримінальних справ проти Манька і зняття з розшуку в обмін на дискредитацію екс-лідера партії “УКРОП” Геннадія Корбана.

Про позицію Авакова, який виступає проти призначення Манька головою Держслужби у справах ветеранів війни, стало відомо ще до засідання Кабміну, коли він прокоментував гнівний допис у Фейсбуку мера Дніпра Бориса Філатова: “Призначивши мародера, виродка і коняра Манька на посаду головного у справах ветеранів, ви чините не злочин, а гірше. Ви робите помилку. І починаєте викликати у людей навіть не огиду, а вже сміх. Це ніби я у себе у міськвиконкомі призначив головним у справах атошників не офіцера-спецназівця Максима Музику, а мобілізованого раніше судимого двірника”.

Аваков у коментарях відповів: “Не призначений Кабміном. Нас проінформували, що він виграв оголошений конкурс. Привіт конкурсній комісії. Ніколи не проголосую за цю кандидатуру на Кабміні. Наскільки знаю, кілька міністрів поділяють таку ж точку зору”.

Свою прозицію Аваков повторив на засіданні уряду: “Мені стало відомо з преси, що комісія ухвалила рішення щодо погодження кандидатури уповноваженого з прав ветеранів АТО відносно кандидатури такого собі Манька. Я категорично заперечую проти цього вибору і не зможу підтримати. Я вважаю, що ми повинні там оголосити наступний конкурс, по-новому. Там, я думаю, є помилки”.

З прем’єр-міністром Гройсманом у Авакова з цієї теми виник невеликий діалог.

Гройсман: “Тут  процедури. Питання в тому, що комісія відібрала нам кандидата – запропонує уряду. Але перед тим він має пройти перевірку – в тому числі й у Міністерстві внутрішніх справ. Тому, якщо є заперечення – то все, ми на цьому поставимо крапку”.

Аваков: “Це є моє питання, в тому числі й до комісії”.

Гройсман: “Ну, це важко сказати”.

Аваков: “Це не важко сказати, це треба подивитися на сайт МВС, де він перебував достатній час у розшуку, і деякі ще питання, просто треба відкрити пресу і бути відвертими”.

Гройсман: “Арсене Борисовичу, давайте будемо об’єктивними”.

Аваков: “Це просто дискредитація державної влади”.

Гройсма: “Вони відібрали, направили вам, ви подивитесь, дасте свій…”

Аваков: “Хто це вони? Це сіра маса комісії? Хто це?

Гройсман: “Ну як сіра… ”

Аваков: “Ну, як можна таке рішення ухвалити?”

Гройсман: “Про вас же ніхто не говорить, що ви сіра маса….Там же є люди, які працюють.. То така справа..”

Аваков: “У мене є зауваження до такого вибору, до такої роботи комісії”.

Гройсман: “Супер! І ми можемо зібрати ці матерілали з МВС, з інших компетентних органів – і висловити своє заперечення. Тим більше зараз це не виноситься. Ми ж говорили з вами про це. Я вчора ще отримав цей сигнал і одразу почав цікавитися цією історією. Звісно, без заперечень. Це ж їхня рекомендація, подання – це не означає, що ми маємо прийняти 100%. “Ні” ми говоримо по таких критеріях: людина не підходить, давайте оголошувати новий конкурс. Приймається позиція Авакова, немає заперечень”.

На відео з 1:11:35.

Варто сказати, що попередній голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко звільнився 21 червня 2017 року за власним бажанням 21 червня 2017 року. Нового очільника ветеранської організації обирали з п’яти кандидатів: Валентина Манька, Бориса Гончара, Віталія Баранова, Віктора Толочка та Олега Чуйка.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 2 =