В Гостомелі депутати “розтоптали” законне право учасника АТО на землю

Знову спалахнув гучний земельний скандал в Гостомелі. У цьому селищі, на жаль, є чимало прикладів, коли розтоптують законні права захисників України, які на сході боронили нашу землю від московської чуми. Не став винятком і серпень.

Відбулася сесія Гостомельської селищної ради. “15 депутатів проголосували за виділення земельної ділянки в селищі керуючій справами Світлані Чечко й відмовили в праві на землі учаснику АТО Володимиру Губарю, повідомляє “Громада Приірпіння”.

“Український репортер” зателефонував відомому громадському активісту,  голові гостомельської Спілки учасників АТО Олексію Табачуку, попросивши розповісти подробиці цієї ганебної історії.

Отже, кого образила місцева влада?  Володимир Губар давно проживає з родиною в Гостомелі, прописаний тут.  Мешкає у квартирі, але мріє коли-небудь  збудувати власний будиночок, тим більше що за фахом – будівельник. Однак плани все віддалялися – землю не виділяли йому. Володимир пішов добровольцем на фронт, воював з путінською бандою. Повернувшись до рідного селища, відразу зрозумів, що тут щось не гаразд.

Булаву в Гостомелі тримає колишній регіонал Юрій Прилипко.  Селищний голова Прилипко має у раді слухняну депутатську більшість, яка час од часу схвалює рішення в інтересах зовсім не простих гостомельців. Не дивно, що у складі цієї більшості двоє депутатів – Сергій Чемерис і Наталія Черінська – були затримані за хабарництво. Черінську суд вже покарав штрафом (після обвинувальноги вироку її, на вимогу прокуратури, рада позбавила депутатського мандата). А Чемерис ще є підсудним, водночас це не заважає йому відвідувати сесію ради і працювати інспектором з благоустрою.

Саме промерська більшість у Раді закрила очі на брутальний тиск тітушок, які у вересні минулого року окупували селищну раду, домагаючись сумнівного коригування генплану. Про це ми розповідали тут: http://ukrreporter.com.ua/politic/gostomelsku-selyshhnu-radu-okupuvaly-titushky.html. Мер Прилипко заявив тоді, що півсотні молодиків у сесійній залі, здебільшого із місцевих спортивних клубів. якими опікується в тому числі й сам Прилипко, мають право відвідати сесію.

Голові гостомельської Спілки учасників АТО Олексій Табачук каже, що  Юрій Прилипко обіцяв: доки атовці не отримають ділянки, доти нікому з депутатів, працівників ради, виконкому не буде виділено жодного клаптика землі. Обіцянка – цяцянка. А ще, як мовиться в народі, говори, аби губи не дармували.

І ось маємо – керуючій справами Світлані Чечко дають ділянку. Де ж ваша обіцянка, пане Прилипко? Як ви будете дивитися в очі колишнім солдатам, які побували у тому пеклі війни на Донбасі? Зрештою, Прилипку не звикати позичати в сірка очі. У нього все в шоколаді: маєтки, джипи, гектари, бізнес крутиться-вертиться… От тільки справа про шахрайство в Бородянському суді не дає, можливо, спокійно спати, але нічого, і це минеться якось.

А пані Чечко? Ну, відмовилася б жінка від цієї земельки. З етичних міркувань, бодай. На користь воїна, оборонця України. За цей вчинок їй була б честь і хвала на віки вічнії. Але ж ні, так не заведено. Бо можуть і свої висміяти. Хто ж відмовляється від такої дармовщини?

Атовець Олексій Табачук говорить, що вже під час засідання земельної комісії ради, 8 серпня, було відомо, кому віддадуть перевагу – воїну чи керуючій справами. А хто ж у комісії? Були присутні депутати: голова комісії Ольга Прилипко, секретар  – Надія Дудник, член комісії Жанна Лінчук.

До речі, Ольга Прилипко і Надія Дудник – доньки мера Прилипка. Жанна Лінчук – кума Надії Дудник.

Звичайно, всі вони знали, що на ділянку претендує учасник АТО Володимир Губар. Як стверджує Олексій Табачук, “перед розглядом заяви голова комісії Ольга Прилипко наголосила, що учасники АТО мають право отримати земельну ділянку першочергово. Але Дудник та Лінчук проігнорували це й проголосували проти виділення ділянки учаснику АТО, піднявши руки за те, щоб дати землю Світлані Чечко”.

А потім пройшла сесія селищної ради. Промерська депутатська більшість не залишила жодних шансів колишньому воїнові.  До речі, підняв руку “за” і підсудний Сергій Чемерис. За словами Олексія Табачука, земельне питання навіть не обговорювали.

-Депутатам байдуже, що  діє законодавство про статус ветеранів війни та гарантії соцзахисту, – обурюється Олексій Табачук. – Це було спеціально прігноровано, вони хочуть показати, що плювати хотіли на законні інтереси учасників АТО, що будуть надавати ділянки кому хочуть, а інше їх мало хвилює.  Додам: Чечко – секретар громадської організації “Агенція розвитку Гостомеля”, яку очолює  Надія Дудник.  Тобто Надія проштовхнула бажання своєї ділової колежанки отримати землю.

Отож земля “впала до рук” керуючої справами.

– Учасники АТО, які були присутні в сесійній залі, розуміли, що пред ними – глуха й сліпа стіна, – говорить Олексій. – Пробити її спробуємо за допомогою судового рішення – саме до Феміди ми будемо апелювати, відстоюючи законне право нашого побратима на одержання ділянки.

18 серпня в Гостомелі – збори атовців; вони обговорять і земельне питання, зокрема вирішать, як діяти проти несправедливого “прилипківського фронту”.  Можливо, направлять звернення до прокурора області Максима Киричука, а також  до начальника Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області Олега Валендюка.

В Гостомелі – дуже велике поле роботи для правоохоронців. Нгаадаємо, що минулого місяця спецслужба, прокуратура зацікавилися зацікавилися мільйонними підрядами на ремонти доріг і тротуарів, які фінансуються з бюджету селищної ради. Триває розслідування.”Український репортер” про це розповідав тут Обшуки в Гостомелі. Поліція зацікавилася мільйонними підрядами

І насамкінець. Чи не пора в Гостомелі на великому банері, в центрі селища написати цитату із судового вердикту – зізнання екс-депутатки Наталії Черінської?

«…Черінська повідомила підприємцю (у якого вимагала хабар), що члени виконкому селищної ради, а тим більше селищний голова Юрій Прилипко, який підписує рішення, нікому нічого просто так не роблять».

Може, хоч клану Прилипка стане бодай трішки соромно…  Овва! Намріялося…

“Нікому нічого просто так!”

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: типова картина під час сесії Гостомельської селищної ради. Учасники АТО ніяк не можуть “достукатися” до мера Юрія Прилипка.

Фото “Українського репортера”

Про гостомельські справи також читайте тут:

Відео:

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =