Україна отримала статус країни-аспіранта в НАТО. Тепер справа за реформами та референдумом

Північноатлантичний альянс визнав прагнення України стати повноцінним членом організації і надав їй статус “країни-аспіранта” (Aspirant country). На даний момент цей статус, тобто прагнення стати членом НАТО, мають чотири країни: Боснія і Герцеговина, Македонія, Грузія й Україна.

Раніше в оборонному блоці відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в НАТО на підставі того, що Україна не має формальних прагнень до членства.

“Країни-аспіранти” спершу отримують запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ. Рішення керівництва Альянсу вітають українські політики.

Спікер Андрій Парубій приписує основну заслугу собі.

“Щиро радий і гордий тим, що ініційоване мною рішення Верховної Ради від 8 червня 2017 року щодо членства України в НАТО як стратегічної мети України, стало для цього ключовим імпульсом. Ми, крок за кроком, незворотньо ідемо до нашої мети. Україна буде в НАТО!”, – написав він у Фейсбуку.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року Верховна Рада проголосувала за законопроект №6470, який закріплює зовнішньополітичний курс України, а основним пріоритетом названо вступ до НАТО. Таким чином поставлено крапку в дебатах щодо безпекового статусу України, почалася робота на відповідність критеріям і стандартам Організації Північноатлантичного договору.

Водночас Президент України Петро Порошенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради, повідомив, що це питання потребує референдуму.

28 березня відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів для представлення Україною річної національної програми Україна-НАТО на 2018 рік. А в рамках саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі, офіційний Київ розраховує на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу.

Нагадаємо, що останнім – 29-м – членом НАТО стала Чорногорія. 5 червня 2017 року керівництву цієї балканської республіки офіційно передали документ про вступ до Альянсу.

19 травня 2016 року країни НАТО підписали протокол про вступ Чорногорії до оборонного блоку. 28 квітня 2017 року парламент Чорногорії схвалив закон про членство республіки в НАТО. 12 травня 2017 року уряд Чорногорії повідомив, що всі 28 країн – членів Північноатлантичного альянсу ратифікували протокол про вступ цієї балканської держави до Альянсу.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *