Убивство посла. Шукають “прив’язку” до Гюллена

Стали відомі деякі подробиці убивства російського посла в Анкарі. На відео, яке викладено в Інтернеті, чутно, що чоловік з пістолетом вигукує турецькою: “Аллах акбар! Пам’ятайте про Алеппо! Пам’ятайте про Сирію! Лише смерть забере мене звідси. Усі хто спричинив цю трагедію заплатять за це один за одним”.


Російські медіа повідомляють, що поліція Анкари перевіряє на причетність до цього нападу угруповання “Аль-Нусра”, яке, мовляв, є забороненим в РФ.

Мер Анкары Меліх Гегчек заявив, що нападник “нашкодив російсько-турецьким відносинам”, він міг бути учасником угруповання “Фето”, яка зв’язана з опозиціонером Фетхулахом Гюлленом.

Окремі російські ЗМІ коментують цю подію, зазначаючи, що “російсько-турецькі відносини успішно розвиаються…” І цьому свідчення — вирішення проблем в Алеппо…

Утім, світ бачить, як режим сирійського президента Асада разом з росіяською армією залили кров’ю Алеппо, як загинули тисячі мирних мешканців.

Наприклад, Владимир Ахметов, старший научный сотрудник Института востоковедения РАН, говорить:

-…Тот факт, что наши отношения (РФ и Турция. – Авт.) сегодня восстановлены и успешно развиваются в значительной степени способствует решению ряда ближневосточных проблем. Прежде всего – ситуации в Сирии в целом и в том числе в Алеппо. Улучшение отношений выводило нас на новый уровень решения ситуации. То, что произошло сегодня было явно спланировано и совершено людьми, которые не заинтересованы в окончании сирийской войны. Это люди, которые всячески пытаются втянуть нас в войну как можно глубже и чтобы мы не смогли выйти оттуда с честью.

Але “з честю” вийти із сирійського кровопролиття Москві, схоже, не вдасться. Аналітики прогнозують, що після вбивства посла здійметься нова, потужніша, хвиля протистояння цивілізацій. Чи, може, ця хвиля перетвориться на “гібридно-гарячу” війну?

Чи залишить Путін Сирію у спокої? Диктатора, схоже, жодні жертви не лякають… Навіть після убивства дипломата в Анкарі.

– Руководство нашей страны вряд ли начнет наземную операцию в Сирии: это чревато слишком большими потерями. Вполне хватит нашей тяжелой техники, тяжелой артиллерии. Российская поддержка сирийских войск с воздуха привела к настоящему перелому в военных действиях. Думаю, мы продолжим борьбу с террором в этом регионе, в том числе борьбу и с так называемой умеренной оппозицией, – заявив у ЗМІ член Ради з міжнаціональних відносин при президентові РФ Богдан Безпалько.

Що ж, Кремль “продовжує боротьбу із сирійською опозицією”…

 

Підготувала Наталія ЯЦЕНКО

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 2 =