“Євробаченню” погрожують бойкотом

Гендиректор Європейської мовної спілки (ЕВС) Інгрид Делтенре офіційно повідомила прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману про намір низки країн відмовитися від участі в “Євробаченні-2017” у Києві через заборону виступати на конкурсі учасниці від Росії Юлії Самойловій.

“Якщо ви підтвердите заборону на в’їзд, це безперечно матиме великий негативний вплив на міжнародну репутацію України як сучасної, демократичної європейської держави.

Ми також занепокоєні можливими негативними наслідкам, до яких призведе даний інцидент, для конкурсу “Євробачення” і “Європейської мовної спілки” загалом.

Дана ситуація викликає невдоволення серед наших членів – мовників з країн Європи.
Ми отримали від них низку повідомлень, які критикують рішення СБУ, і розглядають можливість відмовитися від конкурсу”, – йдеться у листі Інгрид Делтенре українському прем’єру.

Вона попереджає, що Національна суспільна телерадіокомпанія України може бути виключена з подальших заходів Європейської мовної спілки. І просить прем’єра Гройсмана втрутитися у даний конфлікт, аби Самойлова таки змогла виступити на конкурсі.

В Європейській мовній спілці підтвердили Deutsche Welle справжність цього листа. Раніше Делтенре дала інтерв’ю газеті Blick, де пригрозила Україні санкціями за недопущення росіянки “через політичні ігри властей”.

З самого початку скандалу навколо Самойлової організатор Eurovision намагався досягти компромісу з Києвом. Спочатку Європейська мовна спілка висловлювала надію, що всі учасники Євробачення зможуть виступити на конкурсі. Після твердого рішення СБУ заборонити в’їзд Самойловій, ЕВС висловила “розчарування” таким рішенням.

“Ми маємо поважати місцеві закони країни, яка приймає, однак ми глибоко розчаровані таким рішенням, яке, на нашу думку, суперечить як духу Конкурсу, так і поняттю всеосяжності, яке лежить в основі його цінностей”, – йшлося у заяві.

Організатори намагалися відшукати компроміс. Зокрема запропонували, щоб Самойлова виступила по прямому включенню з Москви. Цю ідею відкинула як українська, так і російська сторона.

Нагадаємо, СБУ на 3 роки заборонила в’їзд до України Юлії Самойловій – учасниці від Росії на “Євробачення-2017”. Хоча Юлія Самойлова не входить до “чорного списку” діячів російської культури, яким заборонили в’їзд до України, однак влітку 2015 року брала участь у фестивалі “Світ спорту і добра”, який проводиться в анексованому Криму. У СБУ це трактують як порушення постанови Кабінету Міністрів України, за якою всі іноземці мають отримати спеціальний дозвіл на в’їзд на територію анексованого півострова.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − four =