У Канаді випустили в обіг вже третю монету-писанку

Про вихід нової кольорової позолоченої монети у формі української писанки повідомляється на сайті Королівського канадського монетного двору. Це вже третя “писанка” в колекції канадського монетного двору, але вперше вона позолочена.

Монета викарбувана з 31,82 грамів чистого срібла з позолотою і має номінал в 20 канадських доларів. Її випуск почався 6 лютого, а загальний тираж складе 5 тисяч штук.

На аверсі зображено портрет англійської королеви Єлизавети ІІ. На реверсі нанесені кольорові візерунки, характерні для традиційної української писанки, – пише видання Uamodna.

“Крім прекрасного вигляду і весняної теми, ця монета-писанка є художнім вшануванням 1,2 мільйона канадців українського походження, чиї традиції є великою частиною мультикультурної спадщини Канади”, – йдеться на сайті.

Автор дизайну реверсу монети – канадська художниця українського походження Анна Мораш, яка працювала також і над двома попередніми випусками монети-писанки, які побачили світ в 2016-му і 2017-му роках.

Нагадаємо, що випуск першої монети-писанки уряд Канади присвятив 125-річчю від часу першого українського поселення в Канаді. А сувенірний долар на честь 10-річчя Українського фестивалю писанки в місті Веґревіль (провінція Альберта) було випущено ще у 1983 році.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + 8 =