Стали відомі імена українських олігархів, які купили кіпрські паспорти

З 2003 року влада Кіпру залучила в країну понад 4 мільярди євро, продаючи громадянство за так званою схемою “золотих віз”. Серед тих, хто отримав кіпрський паспорт, є і українські бізнесмени. Про це пише британське видання The Guardian.

Серед них, зокрема, й українські бізнесмени Ігор Коломойський та його діловий партнер Геннадій Боголюбов. Адвокат Боголюбова підтвердив, що його клієнт має паспорт Кіпру з 2010 року.

Представник Коломойського повідомив, що бізнесмен отримав громадянство Кіпру внаслідок “суттєвих інвестицій в країну”. Раніше екс-власник “Приватбанку” заявляв на камеру, що має український, ізраїльський і кіпрський паспорти.

Ще одним громадянином України, який придбав паспорт Кіпру, є співзасновник та партнер фінансової групи Invest Capital Ukraine Костянтин Стеценко. Саме цю компанію було обрано продавати кондитерський бізнес Петра Порошенка. Представник Стеценка заявив журналістам, що “громадянство Стеценка є корисним доповненням у цих умовах”. Кіпрський паспорт він придбав торік.

Серед російських бізнесменів та олігархів, які купили громадянство Кіпру, журналісти назвали й Костянтина Григоришина, який володіє енергетичним бізнесом в Україні.

Кіпрське громадянство за схемою “золота віза” надається особам, які вклали мінімум 2 мільйони євро в нерухомість або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. Володар кіпрського паспорта не повинен здавати мовні тести або постійно там мешкати. Достатньо з’являтися на острові раз на 7 років.

Фото Михайло Марків/EPA

Rost

Журналіст “Українського репортера”