США з Афганістану тікати не збираються

Президент США Дональд Трамп оприлюднив нову стратегію Америки в Афганістані. Це сталося на зустрічі з гарнізоном військової бази Форт-Майер у штаті Вірджинія. Незважаючи на свої передвиборні обіцянки, Трамп залишає військовий контингент в Афганістані до остаточної перемоги. Але при цьому фокус зусиль переноситься зі спроб “побудувати демократію і реконструювати державу” на знищення терористів.

До того, як стати президентом, Трамп критикував кампанію в Афганістані і називав її “марнуванням грошей”.

Трамп заявив, що відтепер Пентагон не буде озвучувати терміни перебування американського контингенту або його чисельність. За його словами, дуже контрпродуктивним є те, що Сполучені Штати заздалегідь оголошують дати, коли мають намір почати або припинити військові дії. Водночас Вашингтон відмовляється і від практики озвучувати чисельність військ або плани подальшої військової діяльності.

Президент США пообіцяв значно розширити операційні повноваження американських військових. Після підписання відповідного указу, армійці зможуть на власний розсуд завдавати ударів по терористах і злочинцях.

Трамп дав зрозуміти: на виведення американських військ з Афганістану найближчим часом чекати не варто. Мовляв, це призведе до неприпустимих наслідків і створить вакуум безпеки, який заповнять терористи.

Американські ЗМІ вже пишуть, що до Афганістану додатково відправлять 4 тисячі вояків на додаток до дислокованого там контингенту – 8,6 тисячі.

Стратегія розбудови держави в Афганістані провалилася, визнав Трамп. Тепер настав час “вбивати терористів”. За Трампом, “чіткі критерії для досягнення перемоги” – це знищення “Ісламської держави” і “Аль-Каїди”, запобігання захопленню “Талібаном” Афганістану і припинення масових терактів проти Америки.

У своїй промові господар Білого дому заявив, що хоче залучити до афганської кампанії сусідній Пакистан, аби подивитися на його “прихильність цивілізації, порядку і миру”, і закликав Індію активніше допомагати Вашингтону з врегулюванням ситуації в Афганістані.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 19 =