РФ: організатор теракту в Санкт-Петербурзі визнав провину (+відео)

У Басманному суді Москви відбулися слухання щодо обрання запобіжного заходу 26-річному Аброру Азімову – слідство називає його організатором теракту в метро Санкт-Петербурга, внаслідок якого загинули 15 людей і понад 50 отримали поранення.

Він визнав провину, однак зауважив, що виконував чужі накази, тому його причетність до вибуху непряма.

Уродженця Киргизстану і громадянина Росії Азімова ФСБ затримала напередодні у Підмосков’ї; З відеозапису видно, що він мав за поясом бойовий пістолет.

Російські спецслужби повідомили, що знайшли Азімова завдяки аналізу телефонних дзвінків смертника Акбарджона Джалілова. Саме йому Азімов і телефонував перед вибухом. Обидва є вихідцями з південних районів Киргизстану.

Повідомляється, що одразу після теракту Аброр Азімов викинув телефони і не з’являвся на орендованій квартирі. Незадовго до затримання він придбав нові мобільні телефони і сім-карту.

За даними ЗМІ, етнічний узбек Азімов народився і виріс у Киргизстані, у 2008 році переїхав до Росії. Громадянство РФ отримав зовсім нещодавно і працював у кафе в Москві.

Крім нього, російські спецслужби затримали за підозрою у причетності до теракту в Пітері 9 осіб: шістьох у Санкт-Петербурзі і двох – у Москві. В оселях підозрюваних силовики знайшли вибухівку, схожу на ту, що знешкодили на станції “Площадь Восстания”, а також вогнепальну зброю.

Нагадаємо, 3 квітня у метро Санкт-Петербурга на перегоні між станціями “Сенная площадь” і “Технологический институт-2” в одному з вагонів смертник-терорист підірвав бомбу. Від вибуху загинули 15 людей і понад 50 отримали поранення. У скоєнні теракту підозрюють уродженця Киргизстану Акбарджона Джалілова.

Rost

Журналіст “Українського репортера”