Путінські маневри в Білорусі лякають Європу (+відео)

До початку російсько-білоруських навчань “Запад-2017” лишаються два тижні, однак їхнє проведення стало справжнім стресом для сусідів агресивної Росії. Хоча у Москві та Мінську наголошують, що маневри носять виключно оборонний характер, Україна, Польща та країни Балтії – Латвія, Естонія і Литва – вважають, що після їхнього завершення Росія може залишити частину військ і техніки у Білорусі.

“Запад-2017” – плацдарм для вторгнення в Європу чи гра м’язами перед НАТО?

“Запад-2017” – найбільші з часів “холодної війни” російські військові навчання в Європі. Вони проходитимуть  14 – 20 вересня на території Білорусі і в Калінінградській області. Попередні навчання у Білорусі були в 2009 і в 2013 роках.

Навіть країни – члени НАТО, які межують із Росією, побоюються, що Москва вчиться створювати ударні сили для вторгнення на їхню територію.

На Заході розглядають сценарій, за яким Росія спробує “пробити” так званий Сувалкський коридор” через Польщу та Литву до Калініградської області. У червні цього року війська НАТО вперше тренувались обороняти цю ділянку.

На час навчань у кожній  країні Балтії буде розміщено по роті НАТО, а США подвоять кількість винищувачів місії повітряної поліції НАТО в Литві.

“Під час стратегічних командно-штабних навчань “Запад-2017″ Кремль перевіряє, наскільки збройні сили РФ і держава у цілому готові до великої війни із Заходом.

На тлі складної економічної ситуації, що змусила Кремль навіть вдатися до скорочення воєнних статей державного бюджету РФ, проведення таких масштабних навчань не може бути лише звичайним заходом бойової підготовки. Навпаки, йдеться про демонстрацію рішучості російського військово-політичного керівництва до жорсткої реакції на будь-які спроби НАТО/США реагувати у силовий спосіб на чергові військові авантюри Кремля на пострадянському просторі”, – коментує маневри секретар РНБО України Олександр Турчинов.

Українська армія до можливого вторгнення з півночі начебто готова.

Тиха окупація Білорусі?

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який цього року вже двічі був в Україні з візитами, запевнив: територію його країни ніколи не використають для агресивних дій проти України. Білорусь ніколи не стане плацдармом для вторгнення в Україну. За словами Лукашенка, білоруси можуть приїхати в Україну “тільки на тракторі, допомогти вам”.

У Польщі, яка теж межує з Білоруссю, вважають, що Росія після завершення навчань може залишити в Білорусі частину військ і військової техніки.

“Одна з можливостей, яку ми беремо до уваги, – це невиведення всіх підрозділів і всієї військової техніки з Білорусі”, – заявив в ефірі “Польського радіо” заступник міністра національної оборони Польщі Міхал Дворчік.

Такої ж думки і командувач армії США в Європі Бен Ходжес. Навчання “Запад-2017” можуть стати “троянським конем”, який дозволить Москві перекинути до Білорусі російські війська і техніку, а потім їх там залишити. Як до цього ставляться самі білоруси – важко зрозуміти, Білорусь живе переважно в російському інформаційному просторі, тож сприймає Росію як свого союзника №1.

У світі пам’ятають, як під прикриттям навчань “Кавказ-2008” Росія накопичила війська перед вторгненням до Грузії. 2 серпня 2008-го закінчилися маневри, а за 6 днів Москва спровокувала Грузію і ввела на її територію колону бронетехніки.

У Білорусі висаджується “маленька” армія

В Європі викликає питання чисельність контингенту, який братиме участь у навчаннях. У Москві заявили, що до маневрів будуть залучені до 12,7 тисячі військових (7,2 тис. – від Білорусі, 5,5 тис. – від РФ), а також майже 70 літаків і вертольотів, до 680 одиниць бойової техніки, в тому числі 250 танків, 200 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 10 кораблів.

Водночас реальна чисельність військових у рамках “Запад-2017” нашими експертами оцінюється у 230-240 тисяч осіб, понад 10 тисяч одиниць бойової техніки, майже 100 літальних апаратів та майже 40 кораблів/підводних човнів різного класу. Про реальну кількість військових і озброєнь говорить одна деталь: для перекидання військ до Білорусі Міноборони РФ замовило 4162 (!) залізничні вагони.

За міжнародними угодами, на будь-які навчання, в яких задіяно понад 13 тисяч осіб, мають бути обов’язково запрошені іноземні спостерігачі. Білорусь запросила стежити за ходом маневрів двох українських верифікаторів. Також запрошення на “Запад-2017” отримали Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Естонія.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + twenty =