Приватна військова компанія “Вагнер” належить Євгену Пригожину – The Washington Post

Американські спецслужби перехопили переговори російського мільярдера Євгена Пригожина (на фото) з сирійськими чиновниками, в яких він говорить про «швидкий і потужний» наступ у Сирії. Про це пише The Washington Post із посиланням на джерела у розвідці США.

Переговори відбувалися у січні 2018 року. У розмові Пригожин стверджує, що отримав дозвіл наступати від “російського міністра”. З ким саме говорив Пригожин і від якого міністра отримав дозвіл, не повідомляється. Це ще раз підтверджує, що цей бізнесмен є власником приватної військової компанії «Вагнер».

Раніше Пригожина неодноразово пов’язували з ПВК «Вагнер», найманці якої воюють на Донбасі та в Сирії.

У Євгена Пригожина вражаюча біографія: він відсидів 9 років у в’язниці за кримінальними статтями, а потім відкрив наймодніший ресторан Санкт-Петербурга, де свій день народження відзначав президент Володимир Путін.

Йому вдалося отримувати багатомільярдні державні контракти, в тому числі від Міністерства оборони.

Через можливий зв’язок із приватною військовою компанією Вагнера, яка воює на Донбасі, у грудні 2016 року Євгена Пригожина було включено до санкційного списку США.

Його ім’я постійно пов’язували з «фабрикою тролів» у соціальних мережах, а 16 лютого 2018 року спецпрокурор США Роберт Мюллер висунув Євгену Пригожину і ще 12 росіянам звинувачення у справі про втручання у вибори президента США.

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України оприлюднила аудіозаписи телефонних переговорів між ватажком російських найманців “Групи Вагнера” Дмитром Уткіним і генералом Збройних сил РФ Євгеном Нікіфоровим (позивний “Тамбов”).

Приватна військова компанія Вагнера, або ПВК “Вагнер”, — російська нелегальна приватна військова структура, яку Кремль активно застосовує для ведення бойових дій на Донбасі і в Сирії.

З відкритих джерел випливає, що вперше ці найманці заявили про себе під час окупації Криму, коли вони роззброювали українських військових.

У жовтні 2017 року СБУ заявила, що бійці “Групи Вагнера” воюють на Донбасі з 2014 року. За даними СБУ, вони причетні до збиття при заході на посадку в аеропорту Луганська українського військового літака Іл-76, внаслідок чого загинули 40 десантників 25-ї бригади і 9 членів екіпажу, штурму Луганського аеропорту та захоплення Дебальцевого.

Rost

Журналіст “Українського репортера”