Порошенко проводить переговори з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом (+відео)

До Києва прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Біля Адміністрації Президента його особисто зустрічав Петро Порошенко. В її стінах сьогодні проходить засідання Комісії Україна – НАТО.

Радий вітати щирого друга України Генерального секретаря НАТО Jens Stoltenberg в Києві, який візьме участь в роботі засідання Комісії Україна-НАТО

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 10 липня 2017 р.

Президент Порошенко наголосив, що Україна законодавчо визначила вступ до НАТО одним із ключових чинників своєї зовнішньої політики.

“Віднині наш пріоритет – інтеграція у євроатлантичний безпековий простір з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору. І дуже важливо, що це є рішення НАТО і 29 країн-членів. Жодна країна поза межами НАТО не має права вето, або права дозволу для цієї співпраці. Це воля 29 країн і воля країни – майбутнього члена”, – наголосив голова держави, однак зауважив, що Київ не буде  негайно подавати аплікацію, заявку про членство.

“Це означає, що нам треба вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів. І тут нам необхідна допомога і співпраця з нашими партнерами по НАТО. Ми маємо дуже амбітну програму реформування сектору оборони і безпеки, яка розроблена за участю наших партнерів з НАТО. І ми реалізуємо мету цих реформ – досягнення повної відповідності критеріям членства. Реформування та посилення обороноздатності держави – це першочергове завдання для нашої взаємодії з НАТО на сучасному етапі”, – зазначив Порошенко.

Символічно, що візит до Києва Генерального секретаря НАТО Jens Stoltenberg відбувається у 20-ту річницю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.Сьогодні Україна зустрічає партнерів по НАТО як країна, що законодавчо визначила вступ до Альянсу одним з ключових чинників своєї державної політики.

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 10 липня 2017 р.

У свою чергу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що делегація Альянсу перебуває у Києві, “щоб продемонструвати солідарність НАТО з Україною і тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності країни”.

“Росія проводить агресивні дії проти України. НАТО і союзники НАТО стоять на боці України. НАТО і союзники Альянсу не визнають російської незаконної анексії Криму. І ми глибоко занепокоєні безпековою ситуацією на сході України, яка вже забрала життя багатьох людей”, – наголосив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО заявив, що Мінські угоди мають бути повністю виконані, а спостерігачі ОБСЄ – мати повний доступ до усіх територій України.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − nine =