Польща звинуватила російських диспетчерів у падінні літака Качинського

Прокуратура Польщі висунула обвинувачення російським диспетчерам, а також “третій особі” у навмисному провокуванні падіння літака Ту-154 у Смоленську з колишнім президентом Лехом Качинским і урядовцями на борту. Про це заявив заступник генерального прокурора Марек Пасьонек.

За його словами, нові звинувачення стали можливі завдяки аналізу 2 тисяч томів матеріалів слідства і результатів ексгумації останків тіл загиблих. У прокуратурі повідомили, що ексгумація дозволила виявити заміну двох тіл, ще в п’яти трунах були фрагменти тіл інших людей.

“Вже зібрані докази, які дозволили прокурорам сформулювати нові обвинувачення щодо авіадиспетчерів, а також третьої особи, які перебували у вежі керування польотами, у навмисному провокуванні катастрофи, результатом якої стала загибель великої кількості людей”, — заявив заступник генерального прокурора Марек Пасьонек.

Звинувачення повинні бути представлені диспетчерам особисто. Польща направить до Росії запит про правову допомогу в допиті диспетчерів.

Раніше уряд Польщі заявляв, що готує скаргу до Міжнародного Суду ООН через надто повільне і недбале розслідування росіянами Смоленської катастрофи та через відмову Росії повертати уламки літака ТУ-154М.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року неподалік летовища “Сєвєрний” біля Смоленська розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським, високопосадовцями, громадськими діячами та представниками духовенства на борту. Поляки прямували на урочистості з нагоди 70-ї річниці Катинської трагедії. У катастрофі тоді загинули 96 людей.

Rost

Журналіст “Українського репортера”