Львівщина: митники вилучили бивень мамонта, який намагалися вивезти в Польщу

Водій туристичного автобуса намагався вивезти до Польщі частину бивня мамонта, який вимер понад 10 тисяч років тому. Про це інформує Державана фіскальна служба у Львівській області.

Повідомляється, що в пункт пропуску “Краковець – Корчова” прибув туристичний автобус, який прямував до Польщі. Водій, громадянин України, на вимогу інспектора надав письмову декларацію, згідно з якою перевозив “колекційний предмет” вагою 8 кілограмів. Сам товар знаходився у коробці з-під стійки амортизатора.

Для пропуску такого артефакту, як бивень доісторичної тварини, необхідно мати свідоцтво на право вивезення культурних цінностей, якого водій не надав.

Предмет вилучили, направивши на експертне дослідження. Експерти встановили, що це частина бивня мамонта, який вимер понад 10 тисяч років тому і ймовірно зберігався у багаторічній мерзлоті.

Такий бивень можна використати для різьблення невеликих скульптур. Вартість такої кістки на чорному ринку може сягати 350-400 євро за кілограм. Враховуючи її вагу – 8,5 кіло, ціна становитиме 3-3,4 тисячі євро.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 11 =