Кінець незалежності Каталонії

Конституційний суд Іспанії 31 жовтня скасував декларацію про незалежність Каталонії. Також державний прокурор Іспанії відкрив справу проти каталонських лідерів за звинуваченням у підбурюванні до сепаратизму. Верховний суд уже прийняв до розгляду справу проти спікера парламенту автономії Карме Форкадела. Прем’єр-міністр регіонального уряду Карлес Пучдемон і ще п’ятеро міністрів залишили Барселону і шукають притулку від судового переслідування в Бельгії.

Прокурор Іспанії порушив кримінальну справу проти Пучдемона і групи його соратників. Їм можуть висунути обвинувачення в непокорі і підбурюванні до бунту, що передбачає до 15 років позбавлення волі.

Днем раніше, 30 жовтня, парламент Каталонії визнав рішення уряду Іспанії про свій розпуск і припинив роботу до проведення дострокових виборів 21 грудня.

У виборах вже погодилися брати участь правляча каталонська демократична партія (PDeCAT) і партія “Ліві республіканці Каталонії”, яка входила до правлячої коаліції. Чи братиме участь у виборах екс-прем’єр Каталонії Карлес Пучдемон – невідомо, однак скоріш за все так, адже сьогодні він заявив: “Вибори 21 грудня для нас є викликом, який ми приймаємо”. Пучдемон поки не збирається повертатися до Іспанії найближчим часом, але не проситиме притулку в Бельгії.

Таким чином, протистояння між Барселоною і Мадридом завершилося повною перемогою центральної влади. У понеділок, 30 жовтня, сплив триденний термін, який дав каталонській владі уряд Маріано Рахоя, щоб відкликати рішення про незалежність.

Мадрид уже оголосив про тимчасове позбавлення Каталонії автономії і запровадив пряме правління. Тимчасовим керівником Каталонії стала віце-прем’єр Іспанії, соратник прем’єра Рахоя, Сорайя Саенс де Сантамарія.

Сенат Іспанії раніше схвалив застосування статті 155 Конституції країни, яка дозволяє позбавити регіон автономії і усунути уряд на тій підставі, що Каталонія ставить під загрозу територіальну цілісність Іспанії. Це означає формування нового уряду і представницького органу регіону. Відновлення автономії можливе впродовж шести місяців під наглядом Мадрида і контролем федеральних силових структур.

У неділю в Каталонії пройшов мітинг проти незалежності регіону. За різними підрахунками, на вулиці під прапорами Іспанії вийшли від 300 тисяч до мільйона людей.

Як повідомляв “Український репортер”, 1 жовтня в Каталонії, попри заборону Конституційного суду, відбувся референдум щодо незалежності від Іспанії. Більшість тих, хто проголосував, висловилися за відокремлення.

Україна назвала цей “референдум” нелегітимнимЄвропейська комісія також заявила про свою підтримку позиції іспанського уряду. Результати референдуму ЄС не визнає, оскільки голосування не відповідало іспанському законодавству та Конституції. В Єврокомісії попередили, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

Фото Reuters

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *