Фінляндія і Білорусь готові відправити миротворців на Донбас

Фінляндія готова брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. Про це заявив президент Фінляндії Саулі Нійністьо на Мюнхенській конференції з безпеки. За його словами, конфлікт на сході України є найсерйознішою проблемою Європи, і Фінляндія готова докласти зусиль до її вирішення.

На полях саміту екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував, щоб миротворчий контингент забезпечили країни, які не є членами НАТО. Расмуссен безпосередньо назвав Фінляндію, Швецію й Австрію.

Водночас президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у неділю, що його країна теж готова стати учасником миротворчої місії на Донбасі, якщо про це домовляться президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін.

У свою чергу Порошенко заявляв, що Україна готова обговорювати етапи впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі, а також країни, які братимуть у ній участь. Він зазначив, що згідно з принципом миротворчих операцій, у них, як правило, не беруть участі сусідні країни.

Нагадаємо, Росія пропонує, щоб миротворчий контингент розміщувався лише на лінії розмежування. Водночас Україна та США наполягають, щоб “блакитні шоломи” перебували на всій окупованій території, у тому числі на кордоні з Росією.

30 січня спецпредставник США Курт Волкер заявив, що Москва не виключає можливості розгортання миротворчої місії ООН на всій території окупованого Донбасу, включаючи кордон з РФ.

Повідомляється, що ООН може відправити на схід України 20 тисяч “блакитних шоломів” і 4 тисячі поліцейських.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =