Експерт, на якого посилалася NYT, заперечує, що звинуватив Україну в передачі ракетних технологій КНДР

Експерт з ракетних технологій з Міжнародного інституту стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies) Майкл Майкл Еллеман (Mike Elleman), на якого посилалося розслідування The New York Times, заперечує, що стверджував, що саме Україна причетна до передачі ракетних технологій КНДР. Про це експерт написав у Твіттері.

“Дозвольте мені уточнити щодо джерела надходження двигунів для міжконтинентальних балістичних ракет КНДР: “Південне” – одне з кількох можливих джерел. У Росії також є можливості. 1/2″, – написав експерт.

“Я не вірю, що українська влада сприяла чи знала, якщо двигуни походять з України. Навпаки – Україна арештувала північнокорейців у 2012 році! 2/2”, – додав він.

Нагадаємо, вчора широкий розголос у всьому світі викликала стаття в американському виданні The New York Times “Ракетна програма Північної Кореї може бути пов’язана з українським заводом”.

Автори, посилаючись на експертів Міжнародного інституту стратегічних досліджень, стверджують, що успіх КНДР у запусках міжконтинентальних балістичних ракет став можливим лише завдяки закупівлі на чорному ринку двигунів, можливо, із заводу “Південмаш” у Дніпрі.

Видання нагадує, що Північна Корея 6 років тому вже намагалася викрасти українські ракетні технології.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов і завод “Південмаш” заявили, що стаття грунтується лише на припущеннях і не містить жодних фактів. Україна ніколи не постачала ракетні двигуни та будь-які ракетні технології до Північної Кореї.

Звинувачення проти України в час, коли ситуація навколо ядерної і ракетної програми КНДР надзвичайно загострилася, є антиукраїнською кампанією, спровокованою російськими спецслужбами. Таким чином Москва хоче дискредитувати Україну і приховати свою участь у північнокорейських ядерних та ракетних програмах.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *