У списку нев’їзних українців лише чиновники – МЗС Польщі

Заборона на в’їзд до Польщі стосується лише окремих українських чиновників, які відповідальні за ухвалення певних рішень, які не лише ображають почуття поляків, зокрема щодо заперечення Волинського злочину, але й прославляють українські формування, що співпрацювали з нацистською Німеччиною. Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький.

За його словами, йдеться “про урядовців, представників української держави, а не газет, аналітичних центрів, університетів чи ансамблів пісні і танцю”. Наскільки довгим є “чорний список” українців, яким заборонено в’їзд до Польщі, польський дипломат відповідати відмовився.

МЗС Польщі не планує офіційно розкривати перелік українців у “чорних списках”, тож усі, хто туди потрапить, дізнаються про це лише на кордоні.

Нагадаємо, нещодавно голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його відомство складає перелік українських чиновників з антипольськими настроями, яким заборонять в’їзд до Польщі.

У МЗС України відповіли, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями. Раніше Ващиковський заявляв, що до Польщі не в’їдуть люди, які носять форму СС “Галичина”.

За попередньою інформацією, в’їзд до Польщі за “антипольські висловлювання” заборонили голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу. В’ятрович розлютив Варшаву, засудивши пам’ятник загиблим у боротьбі з УПА воякам у польській столиці.

Другим у чорному списку є Святослав Шеремета – секретар комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. Шеремета цього літа виніс рішення про заборону ексгумації в Костюхнівці (Волинська область) могил у рамках робіт польського Інституту національної пам’яті для пошуку польських легіонерів 1915-1916 років.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 6 =