У Києві націоналісти зірвали покладання квітів до пам’ятника Ватутіну (+відео)

У п’ятницю, 13 квітня, представники націоналістичних організацій зірвали покладання квітів до пам’ятника радянському воєначальнику Ватутіну в столичному Маріїнському парку.

Акцію влаштували представники “С14”. Напередодні річниці смерті генерала Ватутіна покласти гвоздики до його пам’ятника прийшли люди похилого віку. Праворадикали називають це “сепарським шабашем”, який влаштував голова “Опозиційного блоку” Юрій Бойко.

Націоналістична молодь не дозволила “ветеранам” покласти квіти і тримає периметр. Час від часу вступають в суперечку з людьми похилого віку, які приходять до монумента воєначальнику, який звільнив Київ від фашистів.

Зрештою монумент облили червоною фарбою, яка має символізувати кров.

https://www.facebook.com/c14news/videos/1565752136862412/?t=3296

Торік акцію проти пам’ятника Ватутіну проводили активісти “Національного Корпусу”. Вони  повісили на нього табличку з написом: “Кат, знищений українськими націоналістами”.

Нагадаємо, Микола Ватутін – генерал армії Радянського Союзу, під керівництвом якого війська 1-го Українського фронту брали участь у битві за Дніпро і звільненні Києва 6 листопада 1943 року. Помер 15 квітня 1944 року в Києві від сепсису внаслідок поранення в ногу, яке отримав на Рівненщині під час нападу воїнів УПА. 17 квітня Ватутіна поховали в Маріїнському парку.

Хоча Український інститут національної пам’яті включив Ватутіна до списку осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодоморів і політічніх репресій, він не потрапив до списку осіб, які підпадають під декомунізацію.

Незважаючи на це, 1 червня 2017 року Київрада перейменувала проспект Генерала Ватутіна у столиці на проспект Романа Шухевича.

Більше про цю суперечливу історичну постать можна почитати тут:

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =