Турчинов вимагає, щоб на оборону в 2018 році віддали мінімум 5% ВВП, Гройсман обіцяє подати проект бюджету до 15 вересня

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вимагає, щоб на оборону в 2018 році було виділено не менше 5% від валового внутрішнього продукту, і це “має стати аксіомою для бюджетної політики нашої держави”. За словами Турчинова, оборонний бюджет-2018 вирізнятиметься реалізмом, “де кожна запланована копійка має реальне наповнення”.

“Відмінністю цього бюджету буде те, що основне його фінансування відбуватиметься із загального фонду, який складатиме близько 156,4 млрд грн. Спеціальний фонд формуватиметься виключно на підставі пропозицій силових міністерств та відомств і складатиме близько 6,3 млрд грн., тобто загальне фінансування повинне бути не менше 162,7 млрд. грн”, – повідомив секретар РНБО під час обговорення оборонного бюджету України на 2018 рік.

У нараді також взяли участь перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр фінансів України Олександр Данилюк, міністр оборони Степан Полторак, голова СБУ Василь Грицак, керівники Нацгвардії, Нацполіції, розвідувальних органів та інших силових структур.

Турчинов наголосив, що під час планування головного кошторису країни необхідно врахувати питання збільшення грошового забезпечення наших армійців, насамперед, підвищення посадових окладів і окладів за військове звання.

Також він вимагає, щоб більше коштів спрамовувалися на фінансування запровадження новітніх технологій та модернізацію провідних оборонних підприємств. Зараз у Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України передбачено фінансування на рівні 0,5% від ВВП.

Сьогодні ж прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабінет міністрів 15 вересня планує внести до Верховної Ради проект бюджету на 2018 рік.

Також на своєму засіданні Кабмін за пропозицією Міністерства оборони змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям.

“Порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців не змінювався за часів Радянського Союзу. В основу грошового утримання входили оклади за військовим званням та посадою. Те, що пропонується сьогодні – значно підвищить захист та соціальну справедливість. Ми відходимо від того, як було, коли 10-15% забезпечення – це те, що йде на пенсію, а далі – 17 надбавок, які є непрозорими та неефективними”, – заявив, представляючи проект рішення, міністр оборони України Степан Полторак.

Володимир Гройсман пообіцяв збільшити пенсії військовослужбовцям, які зараз є несправедливими: “Одразу після ухвалення загальної пенсійної реформи, наступний крок – нове законодавство по забезпеченню пенсіями військовослужбовців. Це також наш пріоритет”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × one =