Томос: Вселенський патріархат приступає до надання автокефалії Українській церкві

Вселенський патріархат ухвалив надати автокефалію українській церкві.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, в ухвалі зазначається:

«1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, що Вселенський патріархат приступає до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити ставропігію Вселенського патріарха в Києві, одну з його численних ставропігій в Україні, яка там завжди існувала.

3) Прийняти та розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетича і їхніх послідовників, які опинилися в розколі не з догматичних причин, згідно з канонічними прерогативами Константинопольського патріарха, щоб отримати такі петиції з боку ієрархів та іншого духовенства від усіх автокефальних церков. Таким чином, вищезгаданих канонічно відновлено в їхньому ієрархічному або священицькому званні і їхніх вірян відновлено у спілкуванні з Церквою.

4) Скасувати юридичне зобов’язання Синодального листа 1686 року, видане відповідно до обставин того часу, що надало право через ойкономію Московському патріарху призначити митрополита Київського, обраного асамблеєю священнослужителів його єпархії, яка буде відзначати Вселенського патріарха як першого ієрарха на будь-якому святкуванні, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської материнської церкви.

5) звернутися до всіх сторін із закликом уникати привласнення церков, монастирів та інших об’єктів, а також будь-якого іншого акту насильства і відплати, аби панували мир і любов Христова».

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + six =