«Тест, який ООН має пройти». Порошенко закликав ввести миротворців на Донбас

Про це президент сказав, виступаючи на Заході високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках 73-ї сесії Генсамблеї, повідомляє «Український репортер».

«Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває… Тимчасова окупація частин української території продовжує завдавати страждань українському народу та підривати регіональний і міжнародний мир та безпеку», – цитує голову держави його прес-служба.

За найобережнішими оцінками ООН, у цьому конфлікті загинули більше 10 тисяч людей і близько 25 тисяч поранено, а кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1,5 мільйона.

«Це може виглядати як чергові дані сухої статистики. Водночас для мене особисто та всіх українців це глибокі шрами на серці», – сказав президент.

Він наголосив:«Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу, ніж розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН».

Голова держави додав, що це могло б змусити Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості.

Водночас він наголосив, що РФ виступає проти миротворців: «Кремль боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас».

«Хіба не повинна ООН надати сміливу відповідь цьому виклику?», – зауважив президент і нагадав, що звернення України стосовно розгортання операції з підтримання миру на окупованій території Донбасу досі не було задоволено.

«Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти», – резюмував Петро Порошенко.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × five =