Сюрреалізм Надії Савченко. Чи доведуть “ігри в Штірліца” бранку Кремля до української тюрми? (+відео)

Позафракційний народний депутат і Герой України Надія Савченко визнала, що дійсно причетна до ввезення зброї з окупованого Донбасу на територію вільної України і справді домовлялася про організацію теракту. Щоправда, називає це “спецоперацією”. Нові порції смажених сансацій про себе у дусі поганих бойовиків колишня бранка Кремля повідомила під час брифінгу в стінах Верховної Ради. 

Насамперед Савченко заявила, що сьогодні не повідомить журналістам жодних прізвищ, а говоритиме “конспіративними іменами”. “Об’єкт А” – це ті, хто хотіли її ліквідувати, а “об’єкт Б” – волонтер, який допомагав у звільненні бранців в ОРДЛО.

Жодних імен Надія Савченко так і не назвала, однак зрештою сказала, що накази на її ліквідацію видавались в Адміністрації президента. Перше попередження про намір її знищення отримала від заступника голови АП Андрія Таранова, який незабаром загинув. Друге попередження отримала від Служби зовнішньої розвідки. Коли ж на неї вийшли люди, які мали її вбити, вона дозволила їм наблизитися до себе “максимально близько”.

За словами Савченко, спочатку на неї вийшли люди з окупованих територій, які хотіли влаштувати там повстання. Паралельно на неї вийшов “об’єкт А”. Вона звела “повстанців” і тих, хто мав її вбити. У результаті були проведені певні спецоперації силовиків. Савченко натякнула, що всіма результатами своєї “оперативної роботи” ділилася з СБУ і не тільки.

Нардеп визнала, що генпрокурор Юрій Луценко дійсно має якісь компрометуючі плівки за її участі. Водночас, за її словами, вона “створювала сюрреалізм” і “політичну провокацію”, щоб виставити владу смішною, що на даний момент і трапилося.

Зокрема, “об’єкт А” вона хотіла використати для звільнення полонених і щоб “спростити переходи і повернення”. І завалювала його планами різних можливих і неможливих операцій, у тому числі “гранатами в різні боки, мінометом по куполу”. Також “згодувала” таку абсурдну ідею від своїх колег по Раді, як запустити у фільтраційну систему парламенту отруйний газ і влаштувати газову камеру.

“Об’єкт А” все це ретельно фіксував на так званий “глухий телефон”. І сам пропонував завітати наприкінці березня на день народження до секретаря РНБО Олександра Турчинова, коли до нього збереться вся політична верхівка. Розроблявся план, як її знищити.

“Об’єкт А” подавав більшість “брєдових” теорій, як можна знищити урядовий квартал. “Об’єкт Б” підігрував. Я малювала й замальовувала це на схемах, щоб можна було повірити, що це реальність…

Я дійсно малювала карти. Ще ви побачите пару відео: одне зробив “об’єкт А” – як виглядає купол Верховної Ради і наскільки він вразливий. Друге відео зробила я – як виглядає купол зсередини і наскільки він вразливий”, – сказала Савченко.

“Мені не треба було від людей вступання в цей абсурд. Мені треба було від людей розуміння, як вони будуть зупиняти цей абсурд”, – заявила Савченко.

Савченко також розповіла, що вмовила “об’єкт Б” на співпрацю зі спецслужбами. І за вказівкою кураторів він доставляв силовикам зброю противника.

“Кожна вивезена одиниця зброї… не прилетить і не розірветься по наших солдатах. Так і спецоперації дуже корисні. Вивіз зброї дає можливість побачити маркування, завод-виробника, дату випуску снарядів і зброї, хто пакував і де…”, – заявила Савченко. І зізналася, що брала участь у тестуванні здобутої “об’єктом Б” зброї.

“Об’єкт А” уважно фіксував усі її переміщення, намагався дізнатися всі джерела фінансування та політичної підтримки. Вона ж від нього дізнавалася про всі козині тропи, про всі схеми, які кришуються СБУ, про вартість контрабанди і перевезення гуманітарки, про “відкати”.

Нагадаємо, 15 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у слідства є незаперечні докази, що Надія Савченко, яка має звання Герой України, особисто планувала теракт у стінах Верховної Ради.

“У слідства є незаперечні докази того, що Надія Савченко, народний депутат України, особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, у цьому залі, знищивши бойовими гранатами дві ложі – урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради й автоматами добиваючи тих, хто виживе”, – заявив Луценко з трибуни парламенту.

Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи розгляне подання Генпрокуратури на притягнення до відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко 21 березня. Парламент голосуватиме за це питання наступного дня. Савченко заявила, що готова до будь-чого.

“Якщо я була готова до того, що мене цілий рік можуть убити, якщо я готова була піти на війну, навіть не одну, якщо я витримала полон, витримала в’язницю, невже ви думаєте, що є щось у світі, що може мене залякати?” – сказала нардеп журналістам.

Фото Богдан Бортаков

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − eight =