Ситник і Холодницький виступили в Раді. Публічного шмагання не вийшло (+відео)

У середу, 4 квітня, до Верховної Ради за викликом народних прийшли звітувати про свою діяльність директор Національного антикорупційного бюро Артема Ситника і поки що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Генеральний прокурор Юрій Луценко “на килим” у парламент не прийшов, виявляється його вчора не викликали.

Прізвища генпрокурора в запрошенні, яке проголосували народні депутати, не було, його, скоріш за все, помилково назвав спікер Андрій Парубій.

Ситник і Холодницький (сіли разом, як старі друзі, а не вороги) мали звітувати про результати діяльності органів, які вони очолюють, однак народних депутатів більше цікавив конфлікт між Генпрокуратою та НАБУ з одного боку і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою з іншого. Тим більше, що НАБУ виклало на YouTube фрагменти деяких розмов, які записали під час прослуховування кабінету Холодницького.

Першим зі звітом про дільяність про Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступив Назар Холодницький. Після короткого виступу народні депутати почали ставити йому питання.

Спершу цікавляться як просувається розслідує щодо “плівок Ситника“, де людина з голосом, схожим на Артема Ситника, розголошує дані слідства – розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ. Холодницький відсилає до ГПУ.

Далі колишній журналіст-розслідувач Сергій Лещенко питає чи правдиві ті плівки, які оприлюднило НАБУ, зокрема зміст його зустрічі з забудовниками міста Вишневого, і народними депутатами, яких консультує як уникнути покарання (Георгій Логвинський – ред.). Насамкінець “єврооптиміст” питає, кого він бачить своїм наступником.

Пане Лещенко, наступником я бачу вас“, – відповідає Холодницький. І псує Лещенку настрій тим, що правоохоронці розслідують придбання ним квартири у центрі столиці, адже аналіз його доходів свідчить, що він не може придбати квартиру в центрі Києва за $350 тисяч.

Холодницький скаржиться, що два роки його як керівника САП намагаються дискредитувати, додав, що готовий відповідати за кожне своє слово на записах НАБУ.

https://www.youtube.com/watch?v=e0cyu0sVWQA

Далі філософське питання задає лідер “радикалів” Олег Ляшко. Мовляв і генерал ви в 30 років, і заслужений юрист, і друзів-бізнесменів консультуєте в своєму кабінеті. “Що вам не вистачає для повного щастя?”

Керівник САП знайшовся з дотепною відповіддю: “Будинку в Козині і везіння в лотерею“.

https://www.youtube.com/watch?v=hx4DhikV32o

Далі його питають про переговори щодо справи за заявою в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун щодо пропозиції їй неправомірної вигоди (однокімнатна квартира у Вишневому за медичне обладнання для міської лікарні міста. – Ред.). Холодницький обіцяє відповісти про це  Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів, адже на плівках є нецензурна лайка. З його відповіді можна зрозуміти, що заява Супрун не тягне на справу, там “натягування вини“.

Найцікавіші питання закінчилися, і публічного шмагання керівника САП не вийшло, плівки НАБУ нардепів не дуже вразили.

Наступним з трубуни виступив директор НАБУ Артем Ситник. Насамперед заявив: конфлікту між антикорупційними інституціями немає, процесуальна взаємодія НАБУ і САП відбувається у штатному режимі.

“Якщо хтось скаже, що боротьба з корупцією зупинилася, то це буде неправда і маніпуляція. У березні НАБУ та САП завершили вдвічі більше розслідувань, ніж за попередні два місяці. Загалом у судах понад 100 справ від антикорупційних органів. Ми не можемо собі дозволити замовчувати факти, що можуть свідчити про неправомірні дії будь-кого: чи то детективів НАБУ, чи то прокурорів САП, чи народних депутатів України.”

Розповідає, що його відомству бракує ресурсів, щоб сконцентруватися на корупції в оборонному секторі. Визнає, що там безліч корупційних схем.

Вимагає якнайшвидшого створення Антикорупційного суду – це та причина, чому так мало справ доведено до кінця.

Вимагає права на безконтрольне прослуховування.

На питання про Коломойського, який “вивів з України 150 мільярдів”, відмахується, що “Приватбанк” – це піраміда, яка будувалася роками, тож за один день не розслідуєш.

На питання про статки “агента Катерини” відповідає, що гроші й шикарні автомобілі не її.

https://www.youtube.com/watch?v=ca9Vo_udv6Q

Далі керівники парламентських фракцій дали свою оцінку діяльності антикорупційних органів.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко: Керівники НАБУ і САП отримують “космічні зарплати”, однак замість боротьби з корупцією займаються самопіаром і обслуговують інтереси політичних кланів. Закликав якнайшвидше обрати аудитора НАБУ, а Холодницького піти у відставку.

Об’єднання “Самопоміч”, Вікторія Войціцька: Закликала очільників НАБУ і САП якісніше виконувати свої обов’язки.

Керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак: Керівники НАБУ і САП отримують високі зарплати, однак не можуть похвалитися реальними результатами роботи, лише скандальним піаром. НАБУ звинуватив у виконанні замовлень політичних угрупувань.

Фракція ВО “Батьківщина”, Сергій Власенко: Антикорупційні органи неефективні. Через те, що на них впливає Адміністрації Президента та інші представники влади. Закликав керівників НАБУ і САП розірвати “пуповину залежності від діючої влади”.

Фракція “Блок Петра Порошенко”, Олексій Гончаренко: Повторив тези попередніх ораторів і дорікнув, що вони не можуть похвалитися реальними результатами роботи. Інша справа Генеральна прокуратура, яка повернула державі десятки мільярдів гривень.

Крапку поставив голова Верховної Ради Андрій Парубій, який відпустив кервників антикорупційних відомств.

Все що відбувалося в парламенті під час звіту Холодницького і Ситника дивіться тут:

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *