Надію Савченко арештували до 20 травня. Що було на суді (+відео)

Тримання під вартою на 59 діб (до 20 травня) без права внесення застави. Такий запобіжний захід у п’ятницю, 23 березня, Шевченківський райсуд Києва обрав народному депутату, Герою України Надії Савченко. Суддя дослухався прокурорів, які стверджують, що вона “готувала теракти з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні”.

“На розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Савченко Н.В. – підозрюваної за ч.1 ст.109, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1 ст.109, ч.1.ст.14, ч.2 ст.28, ст.112, ч.1 ст.14, ч.3 ст.258, ч.1 ст.258-3 та ч.2 ст.28,ч.1 ст.263”, – йшлося зранку в повідомленні суду.

Тобто Надію Савченко підозрюють у “Діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади” (ст. 109 ККУ), “Готуванні до злочину” (ст.14 ККУ), “Вчиненні злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією” (ст. 28 ККУ), “Посяганні на державного чи громадського діяча” (ст. 112 ККУ), “Терористичному акті” (ст. 358 ККУ) і “Незаконному поводженні зі зброєю” (ст. 263). Якщо провину Савченко доведуть, їй загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Щоправда, все, що у обвинувачення є проти неї, – це “фільм”, змонтований у Генпрокуратурі за участю СБУ, де Савченко обговорює підготовку терористичного акту в стінах Верховної Ради. Вчора генпрокурор Юрій Луценко показав його у парламенті.

За даними ГПУ, Савченко разом зі спільниками закуповувала зброю у сепаратистів Донеччини з метою провести терористичний акт у центрі Києва. З мінометів заколотники хотіли обстріляти урядовий квартал, сесійну залу парламенту закидати бойовими гранатами, знищивши дві ложі – урядову і посадову, обрушити люстру і купол Верховної Ради й автоматами добивати тих, хто виживе.

Прокуратура клопотала про обрання Савченко запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Статті, які інкримінують нардепу, не передбачають можливості внесення застави.

У відповідь на це народний депутат заявила, що коли її залишать у тюрмі, вона оголосить голодування. Мовляв, такий досвід у неї є, натякаючи на судовий процес у Росії. Тепер їй доведеться побути на дієті принаймні до понеділка, коли її захисники зможуть оскаржити рішення Шевченківського райсуду в Апеляційному суді.

Захищають Надію три адвокати. Вони наголошують, що справа проти Савченко є політично мотивованою, і вона не буде нікуди тікати, оскільки є патріотом і офіцером української армії.

Суддя дозволив Надії вийти зі скляного боксу для обвинувачених.   Від відбору у неї біоматеріалів для генетичної експертизи Савченко відмовилася.

Доводячи абсурдність обвинувачень, Савченко неодноразово вступала в суперечку з прокурором Олександром Банніком. І навіть публічно образила його, назвавши д*лб*йобом.

О 14:45 суддя пішов думати над запобіжним заходом для колишньої “бранки Кремля”. Повернувся лише о 18:00 і до 19:00 зачитував мотивацію свого рішення: тримання Надії Савченко під вартою на 59 діб (до 20 травня) без права внесення застави.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури на притягнення Надії Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Ніч вона провела в СБУ, де її допитували.

Прихильники теорії змов вже помітили у затриманні нардепа “число звіра”. З дня її звільнення у Росії 25 травня 2016 року і ув’язненням в Україні 22 березня 2018 року минуло рівно 666 днів.

Ростислав Цуркан

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *