Суд над Януковичем перетворюється на фарс. Екс-президент знову залишився без адвоката

Оболонський райсуд Києва відсторонив від виконання обов’язків державного адвоката екс-президента Віктора Януковича Максима Гераська. Причина – “фактичне невиконання Гераськом покладених на нього обов’язків по захисту обвинуваченого Віктора Януковича”. Тепер екс-президенту-втікачу шукатимуть нового захисника.

Його має призначити Центр безкоштовної правової допомоги, він має з’явитися на наступне засідання у справі, яке відбудеться 26 жовтня о 10:00.

Захисник не встиг прочитати 52 томи справи

Суд заявляє, що захисник Януковича продемонстрував “крайній непрофесіоналізм”, вся його діяльність звелася до заяви клопотань про оголошення перерви. Герасько відповів, що вимагав від суду забезпечення змагальності процесу і дати більше часу на вивчення матеріалів справи. За його словами, він встиг опрацювати лише 37 томів з 52, а три місяці, які йому, як захиснику, гарантовані законом для ознайомлення зі справою, спливають 18 листопада.

Герасько заявив, що погоджується з позицією Януковича, що цей суд несправедливий, а справа не має жодних перспектив.

Герасько  як адвокат екс-президента протримався менше місяця. Він вперше представляв його інтереси на засіданні 27 вересня. Він став уже третім захисником Януковича.

Нагадаємо, 17 серпня попередній державний адвокат колишнього президента України Віктора Януковича Віталій Мешечек відмовився від своїх обов’язків захисника. Він заявив, що не перебуває в адвокатських об’єднаннях і не має помічників. Через це, як він вважає, не впорається з такою складною справою, як захист інтересів колишнього президента, якого звинувачують за низкою тяжких статей. За словами адвоката, він не здатний якісно захищати підсудного.

На початку липня Янукович заявив, що не бажає брати участі у розпочатому судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів. Адвокат Януковича Віталій Сердюк додав, що тепер будь-які рішення Оболонського райсуду в справі Янукович-Україна будуть юридично нікчемними. Після демаршу Януковича захищати його взялися державні адвокати.

Нагадаємо, в Оболонському райсуді Києва Януковича судять за звинуваченням у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (поплічник – одна з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій) Карного кодексу України.

  • у пособництві російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України;
  • у змові з владою РФ для отримання преференцій та подальшого проживання на території Росії;
  • написанні листа до президента Росії Путіна та Ради Федерації з закликом ввести російські війська в Україну;
  • підтримці звернення “голови” Криму Сергія Аксьонова про надання допомоги кримчанам до Володимира Путіна.

Загальні збитки, які Україна отримала через дії Віктора Януковича – 1 трильйон 800 мільярдів  352 мільйони гривень, заявили прокурори.

Справа про вбивство “Героїв Небесної Сотні”

Паралельно ще одну кримінальну справу проти Януковича розглядає Печерський райсуд Києва. Тут його судять за організацію вбивств учасників Революції Гідності. Справа нараховує 93 томи, наступне судове засідання відбудеться 1 листопада.

Розглядатиметься клопотання Генеральної прокуратури про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування у цій справі. Якщо суд дасть на це згоду, Генпрокуратура буде зобов’язана направити обвинувальний акт до суду впродовж 6 місяців.

Нагадаємо, Віктора Януковича у кримінальному провадженні від 23.06.2017 звинувачують в організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, тобто до настання тяжких наслідків, організації умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва у період з 18.02.2014 по 20.02.2014 та терористичного акту 20.02.2014 на вулиці Інститутській у м. Києві, тобто у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 121, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 258 КК України.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − 1 =