Стало відомо, як МВС Арсена Авакова використало 43 мільярди гривень

Рахункова палата провела аудит ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Національної поліції України.

За висновками аудиторів, використання протягом останніх двох років 43,2 мільярда гривень бюджетних коштів у цілому відповідало основній меті – поетапному створенню правоохоронного відомства європейського зразка для подальшого ефективного виконання завдань.

Але чи з’явилася у нас поліція європейського зразка?

Вирішення найголовнішого питання для суспільства – створення універсальної служби детективів, реформування служби дільничних офіцерів, формування підрозділів з патрулювання і контролю дорожнього руху на трасах, які мали б кардинально підвищити рівень правоохоронного обслуговування населення, покращити криміногенну ситуацію в державі та забезпечити безпеку дорожнього руху, розтягнуто у часі – висновки фахівців Рахункової палати.

Є прорахунки в системі внутрішнього контролю та непослідовних управлінських рішень, які приймалися керівниками різного рівня органів і підрозділів Нацполіції, що позначилося на результативності й ефективності її діяльності.

Аудитори проаналізували також, як працює Нацполіція – у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Де запровадження системи автофіксації правопорушень? На жаль, вона досі не впроваджена через недостатність коштів для встановлення і функціонування обладнання та відсутність нормативних актів, які б визначали механізм обліку ДТП. Невже виділених для МВС 43,2 мільярда гривень недостатньо? Водночас кількість скоєних автопригод щороку зростає (у 2017 році, порівняно з попереднім, збільшилася з 139 до 147 тисяч).

Упродовж 2016 – 2017 років патрульні автомобілі зафіксовані в 1916 дорожньо-транспортних пригодах, 38% з яких відбулися з вини поліцейських. Постраждало і не експлуатується кожне п’яте нове авто. Рішень щодо відновлення або списання пошкодженої техніки немає, як і немає службових розслідувань за вказаними ДТП, а отже, нікого не притягнуто до матеріальної відповідальності.

Аудитори дійшли висновку, що в управліннях патрульної поліції відсутній складський облік, фактично немає системи внутрішнього контролю. Щорічні інвентаризації активів і зобов’язань проводилися формально, що призвело до значних залишків і нестач матеріальних цінностей та створило передумови до незаконного і неефективного використання бюджетних коштів.

Запрошений на розгляд результатів аудиту на засіданні Рахункової палати голова Національної поліції України Сергій
Князєв сказав, що результати аудиту були неочікуваними, проте зауваження враховані і вже є позитивна динаміка щодо їх вирішення. Зокрема, проводяться службові розслідування по фактах, які видала на-гора Рахункова палата.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *