США – за Антикорупційний суд. Тільки на умовах МВФ

Вашингтон цілковито підтримує вимоги Міжнародного валютного фонду щодо створення в Україні Антикорупційного суду. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США.

При цьому, зазначила речниця американського зовнішньополітичного відомства Гезер Науерт, саме МВФ визначатиме, чи відповідний закон (остаточне голосування Верховної Ради за проект заплановано на четвер) відповідає міжнародним зобов’язанням України.

Фонд називає створення Антикорупційного суду з урахуванням вимог міжнародних партнерів ключовою умовою для отримання наступних траншів кредитів.

Як нагадує BBC, головним каменем спотикання у цьому питанні є вимога кредиторів України, аби міжнародні експерти мали право вето на кандидатури суддів, які не відповідають “критеріям доброчесності”.

“Ми погоджуємося з МВФ, що будь-яке законодавство про заснування Антикорупційного суду має передбачати центральну роль ради міжнародних експертів у забезпеченні вибору кваліфікованих суддів”, – указала Гезер Науерт.

Речниця Держдепартаменту додала: США чітко дають зрозуміти Києву, що законодавство про створення суду має задовольняти МВФ, який надає суттєву фінансову підтримку українському уряду.

На цю тему читайте також:

Володимир Гройсман готовий піти у відставку

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + 6 =