Росія проїла Резервний фонд

Російський Резервний фонд був повністю витрачений у грудні 2017 року й офіційно припинить своє існування. Про це повідомило Міністерство фінансів РФ. Останній трильйон рублів було витрачено у грудні минулого року на покриття дефіциту федерального бюджету.

Тож у Росії залишається лише Фонд національного добробуту, на початку року в ньому перебувало 3,753 трлн рублів.

У грудні 2017 року залишки коштів Резервного фонду в іноземній валюті на рахунках в Банку Росії ($7,62 млрд, 6,71 млрд євро і 1,10 млрд фунтів стерлінгів) Мінфін продав за 1 трлн рублів.

У повному обсязі вони пішли на покриття дефіциту федерального бюджету. За словами міністра фінансів Антона Сілуанова, дефіцит бюджету склав у 2017 році близько 1,5 трлн рублів, або 1,6% ВВП.

Після цього на рахунках Резервного фонду утворилися нульові залишки, і з 1 лютого 2018 року він припинить своє існування – його приєднають до Фонду національного добробуту.

Його поповнюють, якщо нафта марки Urals перевищує позначку в $40 за барель, якщо менше – гроші з нього йдуть на підтримання курсу рубля. Якщо ж нафта дорожча за $40/барель, російський Мінфін за “маржу” купуватиме валюту.

Нагадаємо, що Резервний фонд було створено в 2008 році. Його формували за рахунок нафтогазових доходів. Розмір відрахувань до фонду щорічно встановлював уряд. Решту доходів від продажу нафти і газу перераховували до Фонду національного добробуту.

У вересні 2008 року його розмір досяг $142,6 млрд, а на кінець 2014 року скоротився до $88,94 млрд. Відтоді гроші з нього витрачали на покриття дефіциту бюджету.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *