Рада провалила закони про безкоштовне лікування учасників АТО

Верховна Рада не включила до порядку денного 18 травня два законопроекти (№6328 і 6328-1, автор прем’єр-міністр Володимир Гройсман), які б забезпечили ветеранам АТО безкоштовне медичне обслуговування. Документи визначали, що держава має оплачувати медпослуги та ліки тим бійцям, які отримали поранення, контузії або каліцтва під час АТО.

Це пропонувалося робити за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування.

“Проведення Антитерористичної операції призвело до збільшення кількості осіб, які, беручи безпосередню участь в АТО чи забезпечуючи її проведення як волонтери, опинились у складних життєвих обставинах у зв’язку з негативним впливом на їх фізичне та психологічне здоров’я бойових дій та необхідністю самостійно оплачувати своє лікування. На сьогоднішній день існує гостра необхідність запровадження ефективних механізмів фінансування лікування зазначених категорій осіб як визнання вкладу та самопожертви таких осіб заради захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться у пояснювальній записці.

У законопроекті визначалося, що порядок підтвердження факту отримання поранення, контузії або каліцтва у бойових діях визначається Кабінетом Міністрів України.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 7 =