Рада працює. Які нові законопроекти підтримали нардепи

Верховна Рада на ранковому засіданні ухвалила низку законопроектів: внесла зміни до порядку електронного декларування, дозволила блокувати сайти з піратським контентом, полегшила життя внутрішньо переміщених осіб і зробила перший крок до середньострокового планування бюджету

Зміни до е-декларування

Верховна Рада затвердила зміни до Закону “Про запобігання корупції”, які передбачають певні нововведення щодо електронного декларування. Зокрема військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців звільнили від обов’язку заповнювати електронні декларації.

Перед голосуванням нардеп Тетяна Чорновол відкликала внесену раніше норму, яка зобов’язувала декларувати доходи редакторів і засновників ЗМІ. Однак заповнювати електронні декларації тепер зобов’язали представників громадських організацій, в тому числі антикорупційних.

Про громадянство

Верховна Рада планує розглянути законопроект Президента України “Про громадянство” як невідкладний, тому скоротила строки внесення альтернативних законопроектів. На це відводиться 7 днів замість 14, передбачених законом. Наразі є як мінімум чотири законопроекти з цього питання.

Законопроект, запропонований Порошенком, пропонує трактувати добровільне набуття українцями громадянства іншої держави як підставу для позбавлення їх громадянства України.

Про піратів

Верховна Рада дозволила блокувати сайти з піратським контентом. Парламентарі підтримали з пропозиціями президента відповідний законопроект.

Документ передбачає, що для хостинг-провайдерів встановлюються штрафи за невчасне реагування на заяву правовласників. Передбачається можливість блокування ресурсів з піратським контентом у разі, якщо впродовж доби з часу отримання скарги власник ресурсу його не видалить.

Про бюджет

Верховна Рада законопроектом зобов’язала Кабінет Міністрів до 15 червня подати проект основних напрямків бюджетної політики на 2018-2020 рр.

Передбачається, що Міністерство фінансів розробляє та до 1 червня 2017 р подає на розгляд до КМУ уточнений прогноз Державного бюджету на 2018 і 2019 роки та проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. Кабінет Міністрів має розглянути їх у двотижневий строк з дня подання і не пізніше 15 червня 2017 р подає проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки до Верховної Ради.

Про переселенців

Верховна Рада підтримала і два законопроекти для переселенців. Вони проголосовані в цілому і чекають на підпис Президента України.

Законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” захищає переселенців від завищення вартості комунальних послуг в місцях їх компактного проживання. Можливості зловживати позбавили не лише постачальників комунпослуг, а й власників майна, що використовується для компактного поселення.

Законопроект “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” виключає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб із переліку документів, до яких відносять відомості про перебування.

Фото Олексія ІВАНОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 2 =