Прикордонники затримали чергове іноземне судно, яке ходило до Криму (+відео)

Прикордонники Одеського загону морської охорони затримали в українських водах  Дунаю  теплохід “SAN PORFYRIOS”, який прямував з Румунії до Греції під прапором Белізу. Незважаючи на те, що судно змінило прапор та назву, прикордонники певні, що воно неодноразово заходило до тимчасово закритих портів окупованого Криму.

Раніше воно називалося “Sava Lake” і ходило під прапором Панами, Держприкордонслужба ретельно відстежувала його шлях за унікальним ідентифікатором судна (IMO). Номер ІМО лишається пов’язаним із корпусом судна впродовж усього часу його існування, незалежно від зміни назви, прапору чи судновласника.

Прикордонники обшукали судно та перевірили суднові документи. Хоча відміток про заходи до Криму не було, ретельний аналіз архівної документації показав, що на борту наявні суднові документи, де зафіксовано неодноразові заходи  “SAN PORFYRIOS” до закритих портів АР Крим.

На той час судном керував інший капітан, а екіпаж неодноразово змінювався. Проте один із помічників капітана двічі був у портах Криму на даному судні. Йому на 3 роки заборонили в’їзд в Україну. Судном, яке незаконно ходило до Криму, тепер займатиметься прокуратура.

Нагадаємо, що в березні суд вперше в історії України конфіскував іноземне судно, яке заходило до портів анексованого півострова. Суховантаж “Sky Moon” конфіскували в дохід держави, а його власників оштрафували на 18,4 млн грн.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + two =