Україна припинила будівництво «Повітряного експресу», загубивши 50 мільйонів доларів (+відео)

Про повітряний експрес із Києва до Борисполя раніше розповідали, як про грандіозний, мовляв, пасажири будуть з комфортом, швидко добиратися до міжнародного аеропорту – всього за 30 хвилин. Чиновники обіцяли, що у 2014 році цією диво-електричкою поїдуть перші пасажири.

На будівництво «Повітряного експресу» планували витратити 372 мільйони доларів.
Що сьогодні? Про цю транспортну гілку можна забути, а величезну суму бюджетних коштів десь «загублено». Прийнято рішення закрити цей проект. Про це днями розповів заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

Нагадаємо, що торік пан Довгань в інтерв’ю LIGA.net. говорив, що «Повітряний експрес» можуть справді закрити, оскільки обслуговування китайського кредиту за проектом обходиться Україні у 2 мільйони доларів щомісяця.

За словами заступника міністра, на момент укладення договору в 2011 році Україна брала кредит під 6,5% річних.

Отже, держава втратила величезну суму – 50 мільйонів доларів. Хто винен? Правоохоронці воліють мовчати. Може, когось посадили до в’язниці за цю комбінацію? Нікого.

Тим часом чуємо, що не вистачає коштів на медицину, освіту, культуру… В державі постійно підвищують житлово-комунальні тарифи. Пенсіонери одержують мізерні пенсії. Чиновники пропонують народу затягувати паски. І раптом на вітер вилітає 50 мільйонів доларів.

Леонід БОРИСЕНКО

Редакція

Редакція “Українського репортера”