“Там сумма взрослая”. НАБУ виклало відео, як заступниця голови ДМСУ просить за свої послуги $30 тисяч (+відео)

Національне антикорупційне бюро виклало в мережу відео, яке має свідчити про корупцію першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової (на фото в центрі). Про це йдеться у роз’ясненні відомства щодо зриву спецоперації з викриття корупції в Державній міграційній службі України.

Спецоперація розпочалася у квітні 2017 року. “Агент Сергій” під прикриттям мав проникнути “до організованого злочинного угруповання у складі чинних та колишніх посадовців Державної міграційної служби України (ДМСУ)”. За оперативними даними, ці особи вимагали та отримували грошові кошти за надання іноземцям громадянства України, посвідок на тимчасове проживання на території України, а також за винагороду пришвидшували виготовлення біометричних паспортів для громадян України.

За легендою, “агент Сергій” діяв у інтересах іноземної компанії, зацікавленої в офіційному працевлаштуванні в Україні своїх працівників – громадян інших держав. Він налагодив стосунки з першою заступницею голови ДМСУ, яка, за оперативною інформацією, була одним з керівників злочинної організації.

27 серпня 2017 року детектив НАБУ у неформальній обстановці зустрівся з чиновницею. І звернувся за порадою щодо отримання іноземцем паспорта України. Пімахова запропонувала, за її словами, “єдину законну схему”: “зробити” іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду.

Реалізація цього “дорогого” варіанта, за її словами, коштує “тридцять — це мінімум”. Того ж дня чиновниця передала список документів, потрібних для втілення схеми. Під час зустрічі 7 вересня вона ще раз підтвердила суму й уточнила, що йдеться про 30 тисяч доларів США.

Коли ж на початку жовтня “агент Сергій” приніс необхідні документи, вона відмовилась їх прийняти. Вочевидь, у той час її вже завербували в СБУ.

Через підозрілу реакцію чиновниці детектив НАБУ в подальшому підтримував з нею виключно “неформальне спілкування з метою підтримання легенди”.

23 листопада Діна Пімахова запросила агента на вечерю, під час якої поцікавилась, чи вдалося владнати справу іноземця. Детектив відповів їй, що не знає, однак є інший, якому потрібно отримати посвідку про тимчасове проживання на території України.

“24 листопада чиновниця запропонувала принести їй документи. Після передачі документів 27 листопада вона сама зателефонувала детективу під прикриттям і повідомила: питання вирішити легше, ніж із громадянством, однак сума буде така сама, яку обговорювали раніше, тобто 30 тис. дол. США. У разі згоди вона запропонувала передати їй половину від цієї суми 29 листопада.

29 листопада під час передачі цієї суми детектив, який працював під прикриттям, був затриманий працівниками СБУ та прокурорами ГПУ. Таким чином, було зірвано спецоперацію НАБУ та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі України”, – повідомляє НАБУ й виклало у мережу відео з фрагментом переговорів.

У ролику є момент, де чиновниця просить детектива обміняти 50 тисяч гривень, які вона отримала від третьої особи. За її словами, ці гроші могли бути контрольованим хабарем, а обмін банкнот потрібен для того, щоб виключити можливість їх ідентифікації.

Rost

Журналіст “Українського репортера”