НАБУ обшукує головний офіс Приватбанку в Дніпрі

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки в головному офісі Приватбанку в місті Дніпрі. Про це повідомляє НАБУ.

“У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють слідчі дії в головному офісі ПАТ КБ “ПриватБанк” (м. Дніпро).

Ці дії проводяться в рамках розслідування кримінального провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем службовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів ПАТ КБ «ПриватБанк» в особливо великому розмірі, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі вказаної банківської установи (ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України), внаслідок чого держава зазнала збитків у розмірі докапіталізації Банку в сумі 116,8 млрд грн”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

У свою чергу прес-служба “Приватбанку”, повідомляє: “Сьогодні в головному офісі банку розпочато спільну роботу відповідних підрозділів банку та детективів НАБУ щодо ретельного аналізу “токсичного портфеля” кредитів попередніх власників банку.

У рамках кримінального провадження з розслідування фактів незаконного надання кредитів попередніми власниками та топ-менеджерами в банку спільно з НАБУ проводяться планові роботи. На підставі заяви НБУ щодо колишнього менеджменту банку ПриватБанк разом з НАБУ проводить ретельний аналіз документів і готовий всіляко сприяти в проведенні слідчих дій.

Роботи в центральному офісі банку заплановані протягом кількох днів. Окрім адвокатів НАБУ, задіяні також співробітники спецназу НАБУ. Це необхідно для оперативного реагування в разі отримання інформації про знаходження осіб, щодо яких відкрито кримінальне провадження”.

Нагадаємо, як повідомляв Генпрокурор Юрій Луценко, ГПУ, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов’язаних із Приватбанком, націоналізованим 21 грудня 2016 року. За словами Луценка, після звернення голови (уже колишнього. – Ред.) правління банку Олександра Шлапака було арештовано ліквідне майно Приватбанку та пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ “Приватофіс”. ГПУ вивчає документи, допитує членів кредитного комітету Приватбанку і працівників Нацбанку, які мали стежити за Приватбанком.

У зверненні до Генпрокурора Шлапак повідомляв, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції, завдяки яким державі завдали збитків в особливо великих розмірах. Зокрема, дало кредит пов’язаним з банком компаніям Claresholm Marketing Ltd ($389 млн і 60 млн євро) і ТОВ “Новафарм” (3,2 млрд грн), а компанії ПАТ СК “Інгосстрах” нарахували індексовану винагороду в розмірі 136 млн грн.

Фото Олексія ІВАНОВА

Відео на цю тему:

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”