ГПУ та НАБУ розслідують кілька справ щодо Приватбанку. Арештували майно

Генеральна прокуратура, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов’язаних із Приватбанком, націоналізованим 21 грудня 2016 року. Про це “Економічній правді” повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

За його словами, після звернення голови (уже колишнього. – Ред.) правління банку Олександра Шлапака, було арештовано ліквідне майно Приватбанку та пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ “Приватофіс”. ГПУ вивчає документи, допитує членів кредитного комітету Приватбанку і працівників Нацбанку, які мали стежити за Приватбанком.

“Готуються підозри”, – повідомив Луценко.

У зверненні до Генпрокурора Шлапак повідомляв, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції, завдяки яким державі завдали збитків в особливо великих розмірах. Зокрема, дало кредит пов’язаним з банком компаніям Claresholm Marketing Ltd ($389 млн і 60 млн євро) і ТОВ “Новафарм” (3,2 млрд грн), а компанії ПАТ СК “Інгосстрах” нарахували індексовану винагороду в розмірі 136 млн грн.

Нагадаємо, 1 липня строк добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників ПАТ “Приватбанк”, повідомляє НБУ. Тобто зараз можна стверджувати, що колишні власники не виконали взяті на себе зобов’язання.

Таким чином, держава та ПАТ “Приватбанк” перейшли до юридичної процедури стягнення боргів, тож мова йде більшою мірою про примусове стягнення.

Rost

Журналіст “Українського репортера”