Генпрокуратура оприлюднила свій варіант переговорів чиновниці ДМСУ Пімахової й “агента Сергія” (+відео)

Генеральна прокуратура України оприлюднила відео, де задокументовано моменти спільної спецоперації ГПУ та СБУ проти агентів НАБУ. З нього випливає, що перша заступниця голови Державної міграційної служби Діна Пімахова не вимагала хабара, а навпаки – агент НАБУ під прикриттям Сергій Тітєнков (Сергій Боярський – син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського) підбурював її брати хабар.

ГПУ повідомляє, що 26 вересня в СБУ звернулася Пімахова із заявою про скоєння стосовно неї злочину – провокації підкупу. 27 вересня слідчі ГПУ внесли дані до ЄРДР, а СБУ почала комплекс негласних слідчих (розшукових) дій.

“У ході оперативних дій було зафіксовано неодноразові факти відмови службовою особою ДМСУ про прийняття незаконних рішень щодо виготовлення документів.

Як з’ясувалося в ході розслідування, С. Тітєнков входив до складу організованої групи осіб, що сформувалася у вигляді т.зв. “таємного підрозділу” НАБУ під керівництвом колишнього працівника МВС України та з відома очільників антикорупційного бюро.

Метою діяльності організованої групи було штучне створення умов для одержання неправомірної вигоди службовими особами, їх незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та дискредитація, а також подальше позитивне висвітлення результатів та здобутків НАБУ по боротьбі з корупцією.

Як з’ясувалося, для досягнення своєї мети “агенти” спроможні вийти не тільки за рамки закону, але й етики і моралі.

В ході однієї із зустрічей Д.Пімахової з “таємним агентом” НАБУ С.Тітєнковим останній підтвердив факт пропонування службовій особі ДМСУ грошової винагороди в сумі 30 тисяч доларів США.

29 листопада 2017 року близько 19-ї години вечора в одному з громадських місць м. Києва оперативними співробітниками СБУ спільно зі слідчими ГСУ ГПУ при передачі 15 тисяч доларів США першому заступнику голови ДМСУ Д.Пімаховій був затриманий «таємний агент» НАБУ С. Тітєнков”, – повідомляє речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Також ГПУ опублікувала свій відеоваріант переговорів Тітєнкова і Пімахової. На частині запису бесіда йде в ресторані, жінка відмовляється допомагати Тітєнкову і каже, що хоче, щоб все було “за законом”. Друга частина відео не супроводжується відеорядом – дається лише аудіозапис переговорів з Пімаховою й обговорення “агентами” НАБУ деталей спецоперації з підставлення чиновниці.

Нагадаємо, 30 листопада НАБУ опублікувало відео переговорів Пімахової та Тітєнкова. На одному фрагменті “агент Сергій” звернувся до чиновниці за порадою щодо отримання іноземцем паспорта України. Пімахова запропонувала, за її словами, “єдину законну схему”: “зробити” іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду.

Реалізація цього “дорогого” варіанту, за її словами, коштує “тридцять — це мінімум”. Йдеться про 30 тисяч доларів США. Також у ролику є момент, де чиновниця просить детектива обміняти 50 тисяч гривень, які вона отримала від третьої особи. За її словами, ці гроші могли бути контрольованим хабарем, а обмін банкнот потрібен для того, щоб виключити можливість їх ідентифікації.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”