Президентом Венесуели переобрали Ніколаса Мадуро

Чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро (на фото) переобраний на черговий термін. За даними місцевого Центрвиборчкому, на виборах, які відбулися 20 травня, Мадуро набрав майже 68% голосів виборців і випередив свого найближчого суперника Енрі Фалькона більш ніж на 40%.

Фалькон ще до оголошення результатів голосування заявив, що не визнає результатів. Він стверджує, що вибори відбулися з численними порушеннями, вимагаючи повторного голосування.

Мадуро, в свою чергу, повідомив, що готовий зустрітися з Фальконе, щоб обговорити майбутнє країни.

Основні опозиційні партії Венесуели бойкотували вибори, закликавши своїх прихильників вчинити так само.

США, Аргентина і низка інших держав ще до початку голосування заявили, що не визнають результати виборів у Венесуелі, через те, що до участі в них не були допущені деякі ключові опозиційні політики.

Президент Венесуели обирається на шестирічний термін. Інавгурація обраного президента відбудеться в січні 2019 року.

Нагадаємо, що Ніколас Мадуро обійняв посаду президента Венесуели після смерті Уго Чавеса в 2013 році. Спочатку він був виконуючим обов’язки президента, а після дострокових виборів став президентом. Тоді він випередив кандидата від опозиції Енріке Капрілеса на 1,5%. Капрілес результати виборів не визнав.

Під час першого президентського терміну Мадуро у Венесуелі різко погіршилася економічна ситуація, національна валюта девальвувала, а рівень життя впав. У латиноамериканській країні неодноразово відбувалися масові антиурядові акції, які супроводжувалися кривавими сутичками демонстрантів з поліцією.

Фото  Reuters 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × two =