Президент США Дональд Трамп вирушає у свій перший закордонний візит

Сьогодні, 19 травня, Дональд Трамп здійснить свою першу закордонну поїздку  як президент США. Першою країною, яку він відвідає, стане Саудівська Аравія. Трамп став першим американським президентом, який обрав Саудівську Аравію першою державою для свого закордонного вояжу.

У Ер-Ріяді господар Білого дому зустрінеться з королем Саудівської Аравії Салманом ібн Абдул-Азізом аль-Саудом і проведе переговори з ним й іншими лідерами. Саудівська Аравія є одним з найвпливовіших гравців у регіоні, від неї багато в чому залежить вирішення ситуації в Сирії.

Трамп сподівається, що Саудівська Аравія допоможе США зміцнити позиції в Сирії, а також посприяє налагодженню діалогу між Ізраїлем і Палестиною. З собою Трамп везе контракт на продаж американської зброї на $350 млрд впродовж десяти років. Прогнозується, що Трамп також пропонуватиме саудитам ініціювати створення воєнного союзу держав Перської затоки, який може стати “арабським НАТО”.

У свою чергу, королівство зацікавлене у США як у надійному партнері й захиснику від Ірану – головного регіонального конкурента в регіоні. До речі, саме сьогодні в Ірані обирають президента. Після Саудівської Аравії Трамп поїде до Ізраїлю.

Одночасно з візитом Трампа до Ер-Ріяда там відбудеться саміт держав Близького Сходу. Для лідерів Єгипту, Іраку, Афганістану й Пакистану (загалом будуть лідери 50 мусульманських держав) саміт є зручною можливістю обговорити з Трампом двосторонні відносини.

Фото Susan Walsh/AP

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =