Президент назвав “недопустимим” прихід СБУ до “Української правди” (+відео)

Президент України Петро Порошенко вважає “недопустимими” претензії СБУ до інтернет-видання “Українська правда”. Про це він заявив у Києві перед початком форуму Ялтинської Європейської Стратегії – YES.

У своєму ж виступі голова держави розповідав про виклики, які стоять перед Україною, російську агресію та європейське майбутнє нашої держави. Ось основні тези промови Порошенка:

“Те, що не вбиває нас, робить нас сильнішими.

Ці слова Ніцше, на мою думку, сьогодні як ніколи точно передають суть того, що відбувається в сучасній геополітиці”.

“Кремль цілеспрямовано намагався приспати пильність західних демократій. Непомітно, але системно руйнував їх зсередини. Гібридна війна проти Заходу вже тривала, а Путіна радо вітали у світових столицях, на самітах Великої Вісімки, підписували з ним мільярдні контракти. Всі вважали: “якщо хижака добре годувати, то він не стане вас їсти”.

“Ось вже й Україна під проводом підкупленого й заляканого Януковича відмовляється від зближення з ЄС і повертається до “сфери впливу” Росії.

Але Революція Гідності в Україні не дала цим планам збутися.

Майдан в Україні змусив Росію до фальстарту. І це сплутало їй усі карти”.

“Україна для Росії – це не просто частина колишньої імперії. Це – символ. Це – невід’ємний елемент імперської величі, без якої Кремль цю імперію просто не може уявити. Це – “наш Єрусалим” (слова московського патріарха Кірілла)”.

“Окупація та анексія Криму, вторгнення на Донбас, збиття малайзійського боїнгу, нескінченні кібератаки проти України та західних країн, спроби вплинути на волевиявлення в цілій низці країн Заходу.

Кремль розпочав гібридний наступ на демократичний світ, розпочав війну за свій світопорядок. Світопорядок, де існує право сили і воля царя, а не сила права і воля народу.

Історія нас вчить, що Росії не можна вірити. Ні за яких обставин.

З Москвою треба завжди бути готовими до найгіршого. Про це вам розкажуть десятки тисяч кримських татар та українців, які переслідуються в Криму та на Донбасі. Сотні з них загинули від рук вбивць та катів лише за українське слово та український прапор”.

Санкції проти Росії мають діяти до повного виконання Мінських угод та відновлення суверенітету України над Кримом і Донбасом”.

“Про Крим нам постійно підказують – відкласти, заморозити, а то й просто забути. Так можуть радити лише недалекоглядні політики. Які забувають, що нинішня битва за світовий порядок розпочалася з окупації Криму.

Тому майже два роки тому я виступив з ініціативою про створення міжнародного механізму з відновлення суверенітету України над Кримом.

Йдеться про поступове – мирне – витіснення Росії з Криму”.

“Необхідно зміцнювати Трансатлантичний альянс, відкинувши, як контрпродуктивні і небезпечні, будь-які штучні та непринципові розбіжності між Європою та США. Цього тільки й чекають наші опоненти і вороги, і ми не маємо права давати додаткові козирі в руки”.

“Ідея європейської інтеграції має отримати нове дихання, нову динаміку.
Я підтримую бачення щодо подальшого розвитку Європейського Союзу мого друга та щирого друга України Президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, яке він виклав у своєму Посланні про стан ЄС у 2017 році 13 вересня”.

“Я підтримаю польського колегу Анджея Дуду у тому, що відмова від політики відкритих дверей буде для європейського проекту помилкою.

Це стало б сигналом для Росії, що реванш залишається можливим, і що ЄС, відмовляючи сусідам у праві на європейську перспективу, враховує так званими «особливими інтересами» Росії в регіоні”.

“Українське суспільство зрозуміло, що зближення з ЄС – це потужний фактор збереження та зміцнення суверенітету, безпеки та добробуту.

Нашим наступним спільним завданням має стати синхронізація українських прагнень і європейських та євроатлантичних можливостей.

Ми працюємо над перебудовою нашої безпеки за стандартами НАТО.

Нагальне питання – доступ до озброєнь та військових технологій Альянсу. Агресор має знати, що шлях вглиб Європи через Україну закрито”.

“Рухаємося далі, в напрямку асоціації із Шенгенською зоною, приєднання до Митного Союзу ЄС, Енергетичного Союзу ЄС, Єдиного цифрового ринку ЄС”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *