Потрібна вакцина проти хамства. Москаль обматюкав Супрун, і Кабмін вимагає вибачень (+відео)

Члени Кабінету Міністрів й особисто прем’єр-міністр Володимир Гройсман публічно заступилися за в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, яку нецензурно облаяв голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

“Сьогодні зранку мав телефонну розмову з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. Сказав йому, що вважаю: він має знайти в собі сили публічно вибачитися перед в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун за образливі слова на її адресу.

Така поведінка неприпустима для високопосадовця і мужчини. Вона не прикрашає чоловіка”, – написав прем’єр Гройсман у Фейсбуку.

На Youtube виклали відео із засідання Закарпатської облради, на якому Москаль обурюється заявою Супрун, яка звинуватила місцеву владу в нерозмитненні партії вакцини від кору, яка надійшла від Угорщини.

“Всьо розмитнено. Це що за ї**нута, я вибачаюсь”, – публічно сказав Москаль про чиновницю.

На своєму сайті Москаль відповідає на критику з боку МОЗу та її очільниці більш стримано:

“Це повна брехня, якщо називати речі своїми іменами. Вакцина, яку ми отримали з Угорщини як гуманітарну допомогу, була розмитнена ще 30 січня. Тоді ж її передали в райони й почали щепити дітей…

Додатково пояснюю, що ще від 15 вересня минулого року, коли виникла загроза епідемії кору, Закарпатська ОДА щотижнево надсилає Міністерству охорони здоров’я звіти про наявну кількість і потребу у вакцинах. Останній такий звіт МОЗ отримало від нас минулої п’ятниці, 16 лютого. Там чорним по білому написано, що залишок із восьми тисяч доз, які ми отримали з Угорщини в кінці січня, становить 3900. Станом на сьогодні, 22 лютого, залишилося близько 1500 доз. А решту прищепили дітям по всій області.

Тому коли виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я на всю Україну поширює брехливу інформацію про «контрабанду» й «небажання лікарів використовувати вакцину», особисто мені хочеться спеціально для неї замовити вакцину від дрімучої некомпетентності, непрофесіоналізму й неадекватності, прищепити її, а потім відправити пані Супрун підводним човном реформувати медицину в Америку!”

За колегу, яку публічно і нецензурно облаяв голова Закарпатської ОДА, почали заступатися колеги.

“Як член уряду України, рішуче засуджую таку поведінку, вважаю її категорично неприйнятною!

Вважаю, що це образа не тільки міністра, але й всіх у суспільстві, хто не хоче чути нецензурщину. Не кажучи вже про те, що вона звучить від високопосадовця.
А про етику спілкування як таку взагалі, здається, забули.

Відповідно до законодавства, Г. Москаль по суті вчинив хуліганський вчинок, який підпадає під визначення статті 173 Кодексу”, – написала у соцмережі віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Будь-які проблеми – захворювання на кір, наявність або відсутність вакцини – не дає права на неетичну поведінку, вважаю неприпустимим прояви сексизму й брутального порушення принципів гендерної рівності. Жодного виправдання цьому не може бути!..

Це тільки вершина айсберга – така поведінка менеджерів держави вищого рівня. Що відбувається всередині міністерств або відомств – можна лише уявити. 

Нацдержслужба має провести розслідування щодо цієї ганебної події і дати належну оцінку, крім простого людського вибачення від Геннадія Москаля”, – вважає віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

“Образливі висловлювання є недопустимими за будь-яких обставин, незалежно, з чиїх вуст вони звучать.

Щодо конкретного випадку, то позбавлення голів місцевих державних адміністрацій статусу державних службовців потребує врегулювання цілої низки питань проходження ними служби. Як видно, почати треба зі схвалення кодексу етики їхньої поведінки, за порушення норм якого вони мають нести в обов’язковому порядку відповідальність”, – солідарний з колегами і міністр кабінету міністрів Олександр Саєнко.

Геннадій Москаль уже відповів на вимоги урядовців вибачитися перед Уляною Супрун. На його думку, першою має вибачитися в.о. міністра:

“Якщо пані Супрун вважає, що зачеплено її честь, гідність і ділову репутацію, вона може звернутися до суду, який призначить лінгвістичну експертизу моїм висловлюванням. Як казали колишні донецькі, «базар надо не только фильтровать, за базар надо отвечать». А тому першою має попросити вибачення пані Супрун за поширення негативної й недостовірної інформації. Якщо її вибачення будуть щирими, тоді вони будуть і від мене. Якщо ж пані Супрун промовчить, мовчатиму і я”.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + 12 =