Посівна-2018. Кабмін поновив роботу антирейдерських аграрних штабів

Кабінет Міністрів відновив роботу антирейдерських аграрних штабів на час проведення посівної кампанії. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, з початком сільськогосподарських робіт активізувалися і рейдери. Вже було отримано кілька сигналів з регіонів про конфлікти з можливим захопленням земель.

Петренко стверджує, що створені торік в усіх регіонах антирейдерські агарні штаби довели свою ефективність під час кампанії збору збіжжя влітку та восени. Тоді вдалося попередити сотні конфліктів та запобігти десяткам спроб захоплень землі та врожаю.

“Український репортер” тоді писав про кілька таких конфліктів: у селі Бережинка на Кіровоградщині та в селі Метанівка на Вінниччині.

“За 3 місяці роботи штаби розглянули 491 звернення. Фактично кожне четверте з них стосувалося спроб захоплення майна чи збіжжя. Завдяки роботі штабів проти рейдерів порушили 17 кримінальних справ”, – заявив Петренко. Мобільні групи здійснили 1 858 виїздів до віддалених сіл та надали консультації 15 тисячам громадян.

Посівна-2018. Кабмін поновив роботу антирейдерських аграрних штабів

За словами міністра юстиції, штаби визначили системні прогалини в законодавстві, які розв’язували руки рейдерам. Мін’юст їх проаналізував і розробив низку ініціатив, які були схвалені Урядом.

“Ми ліквідували технічну можливість проводити реєстрацію земельних “ділянок-привидів” та запровадили автоматизовану система обміну інформацією між земельним кадастром та реєстром нерухомості. Окрім цього, ми запустили сервіс “СМС МАЯК”, який дає можливість власнику контролювати будь-які спроби внести зміни до реєстру щодо своєї земельної ділянки”, – повідомив очільник Мін’юсту.

Право власності в Україні має бути непорушне та недоторканне, а будь-які спроби накласти руку на чуже майно – припинені. Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи рішення Кабміну продовжити роботу антирейдерських штабів.

“Якщо хтось підняв руку на чуже майно, його треба затримати і посадити в місця тимчасового утримання за ґрати, а вже потім розбиратися. Я вимагаю, аби швидко були припинені протиправні дії. Право власності має бути непохитне і недоторканне”, – сказав Володимир Гройсман.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *