Порошенко звільнив Дмитра Вовка з посади голови НКРЕКП

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Дмитра Вовка з посади голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Про свою відставку Вовк заявляв ще у квітні 2017 року. Він був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року, а з червня 2015 року перестав бути “в.о.”.

До призначення на цю посаду він працював в інвесткомпанії ICU (2009-2013 рр.), яка обслуговувала компанії Петра Порошенка, з березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював в корпорації Roshen.

Нагадаємо, у березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення прогнозованої вартості оптово-роздрібної ціни на енергетичне вугілля для українських теплоелектростанцій, яка отримала назву “Роттердам +”. Вона визначається за такою формулою: API2 + фрахт. АPI2 – зведений індекс цін на вугілля в регіоні ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен) за попередні 12 місяців, а також витрати на його доставку в порт.

Експерти наголошують на тому, що тариф API2 вже включає в себе витрати на транспортування. Водночас не важливо, звідки на ТЕС завозиться вугілля – хоч імпортне, хоч із окупованих територій. Тому додаткові “витрати на транспортування” просто кладуть собі в кишеню великі енергокомпанії, а споживачі необґрунтовано переплачують за електроенергію.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × one =