Легендарний стадіон “Старт” у бур’янах і смітті

«Старт» у бур'яні та смітті
На легендарному київському стадіоні “Старт” пізно увечері, 22 червня, салютували. Феєрверк був тривалим, гучним, зі свистом піротехнічних зарядів. Хто і з якої нагоди влаштував цей святковий і, очевидно, дорогий вогнеграй — невідомо. Не думаємо, що “бабахкали” у зв’язку з черговою трагічною датою — початком війни 22 червня 1941 року.

Цього дня ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих українців, вкотре замислюючись над тим, як нещадно підкосила генофонд нашої нації ота страшна війна.

На стадіоні “Старт” у 1942 році пройшла серія футбольних матчів між українськими футболістами та гравцями із різних команд окупаційних військ. Цей турнір згодом дістав неофіційну назву “матч смерті”. Нині на “Старті” – монумент на честь полеглих футболістів.

Дуже прикро, що цей пам’ятник — в оточенні сміття. Жодної квіточки біля підніжжя, жодного, бодай маленького, віночка… Серед тих, хто бився тоді з ворогом на футбольному полі й загинув від рук фашистів – славні “динамівці” Микола Трусевич, Іван Кузьменко, Олексій Клименко, Микола Коротких… Пробачте нас, хлопці, що 22 червня не  згадали про вас… Пробачте за те, що якісь дикуни влаштували салют на п’яну голову…

Але ж у Києві — десятки спортивних організацій, в тому числі футбольного профілю… Не кажу вже про те, що у структурі міської влади є чиновники, які відповідають за розвиток спорту. Є департаменти, управління, відділи, які зобов’язані опікуватися в тому числі й увічненням пам’яті полеглих, дбати про шанобливе ставлення до нашого героїчного минулого. Де усі ці організації? Чому принишкли чиновники?

На “Старті” нещодавно побував Київський міський голова Віталій Кличко і розповів, що наступного року арену відновлять, зроблять її сучасною і вона “стане одним із провідних центрів столиці для занять спортом. Влада столиці разом із активістами через суди повернула стадіон, який намагалися забудувати, у власність громади.

Додамо, що на стадіоні намагався “посадити” висотки син Азарова. Досі ніхто з київських чиновників не сів до в’язниці за цю аферу, хоча кримінальне розслідування триває здавна.

Кличко разом зі свитою поїхав зі “Старту”, а ви подивіться, що сьогодні тут… Розуміємо, що наступного року гряде реконструкція. Але ж сьогодні територію стадіону “окупували” полчища бур’янів. Невже комунальники не можуть із ними впоратися? Ганьба! Ділянка дуже захаращена, на доріжках — гілки та стовбури сухих дерев.

На центральній трибуні повісили банер: “Я люблю Україну!”. А поруч — смітник. Це так ми “любимо” неньку?

Чи бувають тут працівники благоустрою, інспектори, які штрафують за такий “порядок”? От би Віталію Кличку ще раз приїхати на “Старт”, тільки без попередження, без свити.

За такий “контроль” у сфері благоустрою треба негайно виганяти з роботи, дати добрячий наганяй чиновникам з профільних департаментів, а ще й “всипати” усім тим, хто відповідає у місті за політику щодо збереження історичної пам’яті, за вшанування героїв.

Ну і про салют на “Старті”. Ми не побачили на сайті міської поліції про те, що когось оштрафували за цей феєрверк. Нагадаємо, що салюти в місті заборонені. В країні — війна. 21 червня на фронті було поранено двох українських воїнів.
Шпиталі переповнені. Тим часом у Києві — отаке дикунство…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото автора

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =