РФ: Верховний суд заборонив “Свідків Єгови”

Верховний суд Росії визнав “Свідків Єгови” екстремістською організацією, ліквідував і заборонив її діяльність на території країни. Також суд конфіскував майно організації на користь держави. Таким чином було задоволено позовні вимоги російського Мін’юсту. “Свідки Єгови” заявили, що оскаржуватимуть це рішення і погрожують дійти до Європейського суду з прав людини.

У Росії “Свідки Єгови” мають 395 зареєстрованих місцевих релігійних організацій. Якщо організація програє апеляцію, потенційними злочинцями й екстремістами стануть 175 тисяч росіян.

Мін’юст РФ заявив про порушення “Свідками Єгови” закону “Про протидію екстремізму” через заборону переливання крові хворим членам організації з релігійних міркувань навіть за рекомендацією лікаря. “Свідки Єгови” вважають, що “кров – це життя, дане Богом”. Навіть якщо з ними щось трапляється (аварія, хвороба, нещасний випадок), вони завжди мають з собою картку під назвою “Жодної крові” з детальною інструкцією про заборону донорства. У Росії це розцінюють як схиляння до відмови від медичної допомоги.

“Свідки Єгови” – міжнародна релігійна організація, заснована 1872 року в США Чарльзом Расселлом. Спочатку мала назву “Міжнародні дослідники Біблії”. У 2016 році до організації входило 8,34 мільйона осіб у всьому світі.

Православні, католицька, греко-католицька та протестантські церкви заперечують приналежність “Свідків Єгови” до християнства через те, що ті не дотримуються релігійних традицій і не приймають релігійних доктрин загальновизнаного християнства.

“Свідки Єгови” не мають професійного священства, звичайні віряни чимало часу присвячують добровільному служінню та проповідуванню Євангелія. Вони не визнають релігійних і світських свят.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + nineteen =