Після зливи. Експерт Олексій Кучеренко дав жорстку оцінку команді Віталія Кличка

Нинішнє керівництво КМДА, що тісно переплетене із  забудовниками і повністю залежне від них, навіть не розуміє, схоже, масштаби лиха, що насувається.

Про це написав у Фейсбуці відомий експерт сфери жкг Олексій Кучеренко.

Ось які основні висновки після трьох київських злив зробив Кучеренко:

“1. Останні 15-18 років Київ «розвивався» під потужним впливом забудовників. Ситуація дісталася нинішньому керівництву КМДА «у спадок» і була посилена за минулі чотири роки.

2. Надприбутковість цього сегменту комерційної і житлової нерухомості стала основною притягувальною силою величезних фінансових потоків.

3. КМДА, Київрада та державні контрольно-наглядові органи за ці роки перетворилися в корумповану систему з обслуговування інтересів великих забудовників та їхніх політичних і правоохоронних «дахів».

4. Надприбуткові та величезні корупційні відкати стали можливими багато в чому завдяки грубому нехтуванню елементарних містобудівних норм.

5. Стан та перевантаженість міської інфраструктури сягнули критичної межі. Основною причиною стала хаотична і безсистемна крапкова забудова і тотальна корупція контролюючих органів в цьому сегменті.

6. Нинішнє керівництво КМДА, що тісно переплетене із  забудовниками і повністю залежне від них, навіть не розуміє, схоже, масштаби лиха, що насувається.

7. Відносно невелика (на тлі загальних інфраструктурних проблем Києва) проблема руйнування системи дощової каналізації міста показала повну відсутність контролю і розуміння реальної ситуації.

8. З великою імовірністю можна стверджувати, що реальний стан всієї міської інфраструктури (теплових, водопровідних мереж та каналізаційних колекторів, мостових переходів і естакад, мостів і трамвайної смуги) приблизно такий же.

9. Професійний кадровий склад відповідних міських і державних структур комерціалізовані і абсолютно неадекватні наявним викликам.

З огляду на масштаби того, що відбувається і обсяги фінансових інтересів різного роду контрагентів для реального аналізу і виправлення ситуації потрібно жорстка політична воля перших осіб держави. Без активного і масового протесту киян проти знищення міста, думаю, цього не станеться.

NB. Спроби будь-якого роду штатних «борців» замилити проблему і звести її до крапкових «розборок» з тими чи іншими особами на підставі особистих симпатій / антипатій є примітивними піар-ходами, покликаними забалакати проблему і вивести її рішення на помилкову стежку. Заслуживши одночасно лояльність влади і участь в подальшому розділі «пирога».

Фото із сайту inform-ua.info

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =